آی تی افزار: بارها پیش آمده که از اطرافیان شنیده ایم که اکانت اینستاگرام قابل هک شدن می باشد حتی ممکن است این اتفاق برای شما و نزدیکان شما نیز افتاده باشد. اما چگونه از هک شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنیم؟ خب برای شروع طبیعی است که برخی از امکانات امنیتی که خود شبکه اینستاگرام برای ما ایجاد کرده است را فعال کرده و از آن ها استفاده نماییم. مهمترین و بهترین آن ها تأیید ۲ مرحله ای هویت در اینستاگرام است یا همان Two Factor authentication که در زیر نحوه فعالسازی آن را در رسانه فناوری آی تی افزار بصورت تصویری به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

در ابتدا صفحه پروفایل خود را در اینستاگرام موبایل خود باز نمایید تا مشابه تصویر زیر تصاویر و اطلاعات پروفایل نمایش داده شود. سپس بر روی آیکون منوی موجود در بالا سمت راست صفحه کلیک کرده ( در تصویر زیر با فلش نمایش داده شده است ):

پس از کلیک بر روی این آیکون منوی کشویی باز خواهد شد که مشابه تصویر زیر می باشد. بر روی گزینه تنظیمات یا Settings در پایین صفحه کلیک نمایید:

سپس شما وارد صفحه تنظیمات اینستاگرام خود شده اید. در این صفحه گزینه های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها Two-Factor Authentication میباشد که زیرمجموعه بخش Privacy amd security است. بر روی آن مطابق تصویر زیر کلیک نمایید:

 

با ورود به بخش تأیید دو مرحله ای هویت شما ابتدا با صفحه زیر مواجه خواهید شد، دکمه Get Started را بزنید:

پس از شروع فعالسازی از شما میپرسد که از چه روشی تأیید هویت ۲ مرحله ای را می خواهید فعال کنید؟ که جواب شما از طریق پیامک بهتر است باشد. لذا گزینه Text Message را روشن کنید مطابق تصویر زیر:

سپس به صفحه ورود شماره تماس خود خواهید رفت ( در صورتی که شماره تماس شما در صفحه موجود نباشد ) و اما باید در وسط صفحه شماره تماس اصلی خود را وارد کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

پس از آن به شما اطلاع می دهد که پیامکی برای شما ارسال شده که باید کد داخل پیامک را صفحه بعدی اینستاگرام خود وارد نمایید. لذا وارد پیامک های خطی که وارد کرده اید شوید و منتظر پیامک اینستاگرام باشید ( ممکن است تا ۲ دقیقه دریافت پیامک طول بکشد ). پس از مشاهده پیامک کد عددی داخل آن را داخل صفحه اینستاگرام خود وارد نمایید ( مشابه زیر ):

دکمه Next را بزنید و تمام! تأیید ۲ مرحله ای اکانت شما فعال شده است و از امنیت بسیار بالاتری بهره میبرد. در نظر داشته باشید که کدهای بک آپ و ورود را حتماً اسکرین شات بگیرید و کاملاً خصوصی نگهدارید.

امیدواریم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. سؤالات، مشکلات و پیشنهادات خود را با ما در پایین همین صفحه در میان بگذارید.