seo-www.itafzar.net

آی تی افزار: لغت سئو به معنای "بهینه سازی در موتورهای جستجوگر" می باشد ! اما بهینه سازی یعنی چه؟ یعنی شما با استفاده از یک سری ترفندها و رعایت یک سری آیتم ها کاری کنید که گوگل ارزش بیشتری برای محتوای شما قائل باشد و سایت شما را تا حد ممکن در نتایج مرتبط با محتوای شما بالا بیاورد یا به اصطلاح crawl کند.

SEO: Search engine optimization

یک سری اعداد و ارقام که نشان دهنده اهمیت سئو می باشند:

– ۹۱ درصد کل کاربران اینترنت جهان از موتورهای جستجوگر استفاده می کنند

– ۷۱ درصد معاملات و خرید و فروش های آنلاین از موتورهای جستجوگر آغاز می شوند

– روزانه ۲۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ جستجودر کشور انگلستان صورت می گیرد

– تعداد سایت های موفق در سئو کمتر از ۱ درصد از کل سایت ها هستند !

جالبه ! و از این بهتر هم میشه…

پنالتی چیه؟!؟! ساده"الگوریتمی یا روشی برای جلوگیری از بالا آمدن وبسایت های با محتوای کپی ، بدرد نخور و ضعیف. اما این الگوریتم با سئوسازها و توسعه دهندگانی که روش های جدیدی را برای کسب پیج رنک و crawl یا بالا آمدن سایت ایجاد می کنند نیز مبارزه خواهد کرد"

گوگل بزرگترین وبسایت جهان است اما حتی بزرگترین وبسایت جهان نیز دربرابر ملتی از سئوکارهای حرفه ای کم می آورد. در سال ۲۰۱۱ مشکلات پیج رنک گوگل و پنالتی های ناموفق شروع شد ! درآن سال بسیاری از وبسایت ها توانستند باگ گوگل را پیدا کنند و پیج رنک بالا بگیرند که البته سودآور بود اما سال بعد که گوگل پنالتی تمامی یا حداقل اکثریت آن ها را از بین برد یک سری از سئوسازهای حرفه ای قادر به رد کردن پنالتی شدند و توانستند بازهم برای گوگل مشکل ساز شوند.

اولین و تنها سایت پیج رنک ۹ ایرانی:

اولین وبسایت پیج رنک فیک ایرانی که با ترفند ساده ای پیج رنک ۶ گرفت سایت www.Webtoolsfa.com بود .

این وبسایت توانست در سال بعد از گرفتن این پیج رنک تحولی در سئوی فارسی ایجاد کند و علاوه بر اینکه ۰ یا وارد پنالتی نشود به پیج رنک ۹ ارتقا یابد که پیج رنک بی سابقه ای در کل وب فارسی می باشد و پیج رنک مثال زدنی در جهان . این رتبه دقیقا مشابه خود گوگل است.

برای تست این موضوع به وبسایت www.PRCHECKER.info بروید و آدرس دامین www.Webtoolsfa.com را تست کنید.

یک سری سایت های پیج رنک بالای معتبر ایرانی:

www.Blogfa.com

www.PersianBlog.ir

www.Tabnak.ir

www.1abzar.com

www.Parstools.com

و…

در این پست با مفهوم کلی سئو آشنا شدید و کمی هم راجع به پنالتی و تاریخ سئوی ایران با یک سری مثال فراگرفتید . سال ها نیاز به مطالعه و فعالیت است تا در سئو بتوان حرف جدیدی زد . جز پنالتی الگوریتم پاندا و پنگوئن هم وجود دارندالبته پنالتی یک اصطلاح اصلی می باشد برای گیر دادن گوگل با وبسایت ها !

اگر سوالی راجع به این موضوع (سئو) دارید در قسمت نظرات در زیر بیان کنید تا به شما پاسخ داده شود.