چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم ؟ حتما برای شما هم پیش آمده که اسکرول موس بی دلیل خراب شود و یا اصلا از آن خسته شوید و تکان دادن مکرر آن موجب عصبی شدن شما شود ، اگر هر کدام از این مشکل هارا دارید و در فکر راحت شدن از آن هستید پس به پست مناسبی سر زده اید.

وقتی شما موسی در دست دارید و روی لینکی کلیک میکنید پنجره جدیدی باز میشود،اگر روی دکمه بستن تبی کلیک کنید آن تب بسته خواهد شد، این عملکرد های ساده موس شاید برای شما جذاب نباشد و بخواهید موس خود را کاربردی تر کنید.

برای اینکار شما به برنامه ای نیاز دارید به اسم  X-Mouse Button Control که دانلود آن رایگان است و واقعا شگفت انگیز است و همه برنامه های مربوط به بازی و کار را پشتیبانی میکند و جای نگرانی باقی نمی گذارد.

چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم

تغییر دکمه وسط موس

برنامه X-Mouse Button Control را دانلود و نصب کنید و برنامه را باز کنید با فرض اینکه شما میخواهید دکمه وسطی موس را جا به جا کنید باید این مراحل را انجام دهید ، ولی قبل از آن کار دکمه را یادآوری میکنیم که جا به جا کردن صفحات وب و در کل بالا و پایین کردن صفحات است.

در اولین قدم بعد از این که برنامه را باز کردید روی گزینه Middle Button کلیک کنید تا کشوی آن باز شود لیست عملکرد هارا ببینید و عملکردی که میخواهید را انتخاب کنید.

چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم
چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم .

 

برای مثال ما گزینه Copy را انتخاب کرده ایم یعنی هرگاه دکمه وسطی موس را فشار دهیم از فایل یک کپی تهیه میشود.

البته اسکرول سر جایش است و مشکلی برای آن ایجاد نمی شودو شما هنوز میتوانید در سایت ها و یا فایل ها و پرونده ها از اسکرول استفاده کنید.

چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم
چگونه اسکرول موس را از دکمه وسط به کلیک تغییر دهیم .

با تشکر آیتی افزار 

دیدگاهتان را بنویسید