آی تی افزار: ناخودآگاه در گذر زمان با اضافه شدن مشکلات تلگرام، شاهد کاهش کاربران آن نیز خواهیم بود. حال در این وضعیت طبیعتاً بیزینس ها و شرکت های کوچک و بزرگ به فکر ایجاد مسنجری جهت جایگزین شدن آن با تلگرام می باشند که در این بازار ۲ نوع مسنجر ساخته خواهد شد. مسنجر یا پیامرسان اول صرفاً قصد ایجاد یک پروژه تجاری بدون اهمیت به حریم خصوصی کاربر و اطلاعات او را دارد و مسنجر دوم قصد ایجاد یک پروژه استاندارد با استراتژی معقول و کشوری را دارد که در آن شما با حفظ حریم خصوصی خود، امنیت دیوایس و اطلاعاتتان قادر به فعالیت می باشید. حال چگونه تفاوت این ۲ گروه را متوجه شویم؟ در ادامه ما در آی تی افزار این سؤال را کاملاً پاسخ داده ایم. همراه ما باشید…

چرا از اپلیکیشن های تلگرام غیر رسمی استفاده نکنیم؟ ( نسخه های رفع فیلتر شده )

این اپلیکیشن ها تحت api تلگرام نوشته شده و ممکن است شامل بدافزار، کدهای مخرب، ویروس و سیستم های استخراج اطلاعات از موبایل شما باشند. همچنین از آنجایی که این اپلیکیشن یک مسنجر یا پیامرسان است تقریباً دسترسی آن را برای اکثریت اطلاعات مهم باید باز بگذارید. این اطلاعات شامل تصاویر موبایل شما، مخاطبین شما، نوت ها، پسوردها و هر نوع رسانه ذخیره شده باشد. حال وقتی این اپلیکیشن و این حجم از دیتا به دست یک کاربر خانگی می افتد که با کمی برنامه نویسی اپلیکیشنی ایجاد کرده که صرفاً با استفاده از رنج آی پی های خارج دسترسی به تلگرام را آزاد کرده است، بدانید این اطلاعات ممکن است در راه های مخرب و منفی متنوع استفاده شود و حریم خصوصی شما را کاملاً به خطر بی اندازد. لذا استفاده از تلگرام های غیر رسمی بدون هیچ استثنایی از سمت آی تی افزار و سیستم ما پیشنهاد نمی شود. مخصوصاً در سیستم عامل اندروید.

 

مسنجرها/پیامرسان های داخلی:

مسنجرهای داخلی این روزها بازار داغی پیدا کرده اند و شاید خیلی بیشتر از چیزی که باید کاربر دریافت کرده اند، همواره حمایت از سیستم های داخلی بسیار خوشایند بوده از سمت ما  و خود ما نیز کاربران بسیاری از اپلیکیشن های معتبر اندروید و ios فارسی می باشیم که در زندگی عادی بسیار کاربردی هستند. حال دلیلی که بسیاری از همکاران و همچنین ما از مسنجرهای فارسی استفاده نمی کنیم موضوع کیفیت آن ها می باشد. کلمه کیفیت شاید در موضوعات مختلفی تعریف شود بطور مثال سرعت اپیکیشن، امنیت اپلیکیشن، راه های نفوذ به آن و رابط کاربری و تجربی آن. این ها دلایل اصلی عدم استفاده ما از سیستم های داخلی است باز اگر شما احساس نیاز داشته باشد صرفاً از اپلیکیشن های معتبر و با کاربران گسترده می توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید هر اپلیکیشن مسنجری نصب نکنید تا دچار مشکلات امنیتی نشوید.

 

مسنجرها / پیامرسان های خارجی:

دنیایی از مسنجرهای خارچی وجود دارد که می توان از آن ها تمامی امکانات تلگرام و حتی بیشتر را استخراج کرد. اما ۲ مسئله مهم وجود دارد که مانع این کار خواهد شد. ابتدا اینکه آن مسنجر خارجی بوده و ممکن است اصلاً تمرکزی بر روی کاربران ایرانی نداشته باشد که خود سبب خارج شدن این مسنجر از حلقه انتخابات ما می شود و اما نکته دوم به کیفیت آن مسنجر برمیگردد. صرفاً چون یک مسنجر بین المللی است دال بر باکیفیت بودن و ایمن بودن آن مسنجر نمی باشد. لذا در ادامه ما بهترین گزینه های ممکن از بین هزاران مسنجر خارجی را جهت استفاده با در نظر گرفتن این ۲ ویژگی کیفیت و وجود تعداد بالای کاربران ایرانی به شما معرفی خواهیم کرد. همراه آی تی افزار باشید.

 

شاید بهترین گزینه موجود: واتس اَپ

بزرگترین مسنجر جهان، با بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر … این عدد خود نشان دهنده قدرت این سیستم و کمپانی است. برندی که ۱٫۵ میلیارد کاربر در پیامرسان خود داشته باشد طبیعتاً بستری بسیار ایمن و سیستمی فوق العاده بهینه با رابط کاربری و تجربی عالی ایجاد کرده است تا این حجم از کاربر قادر به فعالیت روزمره و استفاده از آن باشد. پیش از بروز مشکلات تلگرام نیز استفاده اصلی و شخصی ما روی واتس اَپ بود یعنی اولویت ما حتی با در نظر گرفتن وجود تلگرام. حال برای ارزیابی بهتر به بخشی از مزایا و معایب این اپلیکیشن می پردازیم:

مزایای نرم افزار واتس اپ

  • بزرگترین مسنجر جهان با بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر
  • عدم وجود مشکل قانونی و … با این مسنجر در ایران ( در حال حاضر )
  • پشتیبانی از چت ، ویدیو کال ( تماس تصویری ) ، وویس کال ( تماس صوتی )
  • پشتیبانی از انواع مدیا و فایل جهت ارسال و دریافت
  • قابل نصب / پیاده سازی بر روی تمامی سیستم عامل های معروف و معتبر + نسخه آنلاین و بر روی مرورگر
  • قابلیت ایجاد گروه ها
  • قابلیت برقراری ارتباط رمزنگاری شده و ایمن
  • و …

معایت واتس اپ

  • عدم امکان ساخت کانال در آن

پس با این تفاسیر واتس اَپ جهت برقراری ارتباط های روزمره، پشتیبانی بیزینس یا تجارت شما و موارد از این قبیل عالی است. اما برای تبلیغات محصولات و تمرکز تجاری طبیعتاً یک پله عقب است، به دلیل اینکه شما قادر به ایجاد کانال در این مسنجر نمی باشید و سیستم رسمی معرفی محتوای خود را نخواهید داشت.

| دانلود نرم افزار واتس اَپ نسخه آخر  – برای ویندوز – ۶۴ بیت

| دانلود نرم افزار واتس اَپ نسخه آخر  – برای مک – آپدیت ۱۰٫۹ به بالا

 

| دانلود نرم افزار واتس اَپ نسخه آخر  – برای آیفون – نیازمند IOS 7.0 یا بالاتر

| دانلود نرم افزار واتس اَپ نسخه آخر  – برای اندروید – نیازمند اندروید ۲٫۳٫۳ یا بالاتر

| دانلود نرم افزار واتس اَپ نسخه آخر  – برای ویندوز فون

 

مسنجر ایمو:

به احتمال زیاد پیش از این با ایمو کار کرده اید. این مسنجر قابلیت های فراوانی دارد و از تماس تصویری و صوتی با کیفیت و سرعت مناسبی نیز پشتیبانی می کند. همچنین کاربران ایرانی زیادی ایمو را در موبایل هوشمند خود نصب کرده اند که این ۳ مورد سبب می شود داشتن این مسنجر در گوشی امری ضروری باشد. با استفاده از آن می توانید در فضایی ایمن نسبت به بسیاری از اپلیکیشن ها فعالیت کنید و قابلیت هایی از قبیل چت، تماس صوتی و تصویری، ارسال انواع فایل و مدیا را با این مسنجر تجربه کنید. پس نصب آن در کنار واتس اپ به نظر ایده بدی نمی آید.

| دانلود نرم افزار ایمو نسخه آخر  برای آیفون – نیازمند IOS 7.0 یا بالاتر

| دانلود نرم افزار ایمو نسخه آخر  – برای اندروید – نیازمند اندروید ۴ یا بالاتر

 

| در آخر اگر همچنان به هر دلیلی تمایل به استفاده از مسنجرهای داخلی دارید، با توجه به کیفیت ساخت و برندهای پشتیبان، آی تی افزار یکی از ۳ اپلیکیشن زیر را به شما پیشنهاد می کند:

پیام رسان بله   |   پیام رسان گپ  |   پیام رسان سروش

 

 

توجه: افراد و شرکت های سودجو بسیاری در حال حاضر در این بازار سرمایه گذاری کرده اند. اپلیکیشن های پیام رسان زیادی نیز وجود دارند که امروزه با مشاهده تبلیغات آن ها در اینستاگرام بین پیج های افراد مشهور و وایرال با قراردادن نام های خارجی قصد دارند سازنده مسنجر را خارجی جلوه دهند، لذا جهت حفظ امنیت اطلاعات خود، پیام رسان های نامعتبر و مشکوک را نصب نکرده و سعی کنید از مسنجرهای مذکور در این مطلب استفاده نمایید.

در صورتی که هرگونه سؤال یا پیشنهادی در زمینه مسنجرها دارید در پایین همین صفحه قادر به اشتراک گذاری آن با ما می باشید. تمامی سؤالات توسط متخصصین این حوزه پاسخ داده خواهند شد.