ios-8-barresi-pic-www.itafzar.net

iOS 8 عرضه شد | دانلود iOS 8 و دریافت آی او اس ۸

آی تی افزار: بالاخره ۱۷ سپتامبر فرا رسید ، روزی که اپل به کاربران خود قول معرفی کامل و عرضه نسخه جدید آی او اس یعنی iOS 8 را داده بود. این سیستم عامل تغییرات مفیدی نسبت به نسخه قبل داشته پس با آی تی افزار همراه باشید تا این تغییرات را بررسی کنیم…

قفل صفحه و صفحه خانگی iOS 8 :

iOS8-What-pic-www.itafzar.net

در این نسخه اینترفیس اصلی یا به عبارتی دیگر ظاهر تغییری نکرده است که همین امر سبب می شود تا کاربران اپل با این سیستم احساس نزدیکی داشته باشند و کار با آن ساده تر باشد اما قطعا کاملا بدون تغییر نبوده و یک تغییر کوچک داشته که آن اضافه شدن ۱۶ والپیپر طبیعت و فضا به کتابخانه این پلتفرم است.

Notification Center یا مرکز اطلاع رسانیها در iOS 8 :

iOS8-What-pic-www.itafzar.net2

در این بخش یک سری تغییرات و بهینه سازی ها انجام شده است ، مثلا بجای ۳ تب در بالای صفحه در حال حاضر فقط ۲ تب Today – notifications  وجود دارد و در بخشی که آب و هوا را اطلاع رسانی میکند نیز دیگر فقط از متن استفاده نمی شود و آیکون نیز اضافه شده است همچنین شما قادر به گلچین کردن اپلیکیشن هایی که تمایل دارید در تب Notification به شما تغییرات را اطلاع رسانی کنند می باشید.

سیستم ارسال پیام یا اس ام اس و تایپ سریع iOS 8 :

iOS8-What-pic-www.itafzar.net3

در این بخش تغییرات مفیدی رخ داده است . یکی از این تغییرات اضافه کردن آیکون برای ارسال فایل های مختلف می باشد که البته در این نسخه بهتر شده و امکان ارسال تصویر ، ویدیو ، صدا و همچنین ضبط و ارسال آنی صدا می باشد. این امکان را در نرم افزار وایبر نیز پیش از این مشاهده کرده ایم. دسترسی به گالری برای انتخاب فایل راحت تر شده و بخشی برای آخرین تصاویر گرفته شده وجود دارد تا به راحتی آخرین تصاویر خود را ارسال نمایید.

یکی دیگر از تغییرات مهم در تایپ سریع می باشد که این بار از قبل سریعتر و در انتخاب و حدس زدن کلمات شما بهتر شده است که البته باید در نظر داشته باشیم که این سیستم به دلیل استفاده زیاد ما از فارسی و فینگلیش در ایران کاربردی ندارد و برعکس بسیار آزاردهنده نیز می باشد.

دوربین و ویرایش تصویر در iOS 8 :

iOS8-What-pic-www.itafzar.net4

بازهم اینترفیس یا ظاهر مشابه قبل است و خدا را شکر میکنیم که در این نسخه نیز دوربین از سرعت بسیار بالایی برخوردار است اما یک سری ابزارک جدید اضافه شده است که کار با این دوربین را ساده تر و لذت بخش تر می کند، مانند تایمر ۳ تا ۱۰ ثانیه امکان ویرایش تصاویر با افکت های دوربین که قبلا در قالب یک افکت آماده بودند اما الان پارامتر جدا دارند و شما می توانید آن ها را کم و زیاد کنید تا به اندازه دلخواه و مناسب با تصویرتان برسید.

اپلیکیشن یا نرم افزار Health در iOS 8 :

ios-6-release-date-time1

اپلیکیشن جدیدی به این سیستم اضافه شده است با عنوان سلامت یا Health که در کل نظارتی بر سلامت شخصی شما دارد که مکملی نیز با اپل واچ شماست و میتوانید بسیاری از اطلاعاتی که سنسور های اپل واچ از بدن ، تحرک و … دریافت میکنند را مستقیم به آیفون خود ارسال کنید تا بررسی شوند اما امکان وارد کردن اطلاعات به صورت دستی نیز وجود دارد . شاید روزی اپل جان مارا نیز نجات دهد !

در آخر به این موضوع می رسیم که سیستم عاملی با تغییرات مفید در ابزارها و تغییرات اندک در اینترفیس را معرفی کرده اند تا کاربر با احساس نزدیکی با سیستم عامل و آشنایی با آن و همچنین بهتر و سریعتر کارهای خود را انجام دهد...نظرات خود را با ما در زیر این مطلب درمیان بگذارید.