چگونه اندازه نشانگر موس را در ویندوز ، مک ، لیونکس و کروم os افزایش دهیم

اکثر مردم میتوانند از کامپیوتر استفاده کنند، اما گاهی اوقات شما نیاز دارید برای دسترسی بهتر تغییراتی را اعمال کنید، گاهی با تنها چند ترنفد خاص میتوانید کار با کامپیوتر را برای خود ساده و روان تر کنید .

امروز میخواهیم آموزش بزرگ کردن نشانگر موس در سیستم عامل های مختلف را به شما بدهیم هرچند ممکن است خیلی از شما این موضوع را بلد باشید اما همیشه افرادی هستند که نیاز به راهنمایی دارند.

خب کار رو شروع میکنیم.

 ویندوز ۱۰

منوی استارت را باز کنید و کلمه Mouse را تایپ کنید و سپس Mouse Setting را انتخاب کنید در منوی باز شده گزینه Additional mouse options را بزنید سپس کنترل پنل موس باز خواهد شد ، تب  Pointers  را انتخاب کنید و روی تب Scheme  کلیک کنیدو حالت آن را به Windows Default (large) و یا Windows Default (extra large) تغییر دهید .

تبریک شما اکنون نشانگر بزرگتری دارید.

 

macOS

روی Apple Menu کلیک کنید و System Preferences را انتخاب کنید، سپس منوی  Accessibility را باز کنید و روی تب Display کلیک کنید و در آنجا اندازه مکان نما را زیاد کنید و وقتی تمام شد فقط پنجره هارا ببندید و تمام.

چگونه اندازه نشانگر موس را در ویندوز ، مک ، لیونکس و کروم os افزایش دهیم
چگونه اندازه نشانگر موس را در ویندوز ، مک ، لیونکس و کروم os افزایش دهیم

Chorome 0S

همانطور که حتما میدانید Chorombooks  ها یکی از بهترین ماشین های حال حاضر هستند که شما میتونید خیلی ساده اونارو بهتر کنید با کارهایی مثل بزرگنمایی نشانگر موس ها.

برای اینکار به Settings رفته و روی Show advanced settings کلیک کنید و به بخش Accessibility برویدیو روی Show large mouse cursor کلیک کنید تا نشناگر بزرگتری داشته باشید.

 

Linux

و اما لینوکس، یکی از پر ترفدار ترین سیستم عامل ها، در این سیستم عامل کار آنچنان سخت و پیچیده نیست و فقط با انجام چند حرکت ساده نشانگر شما بزرگ خواهد شد

تنها کافیست کد زیر را در Terminal window بزنید.

dconf write /org/gnome/desktop/interface/cursor-size 48

ضمنا عدد ۴۸ قابل تغییر بوده و نشان دهنده اندازه نشانگر است.

این بود نگاهی به مطلب ” چگونه اندازه نشانگر موس را در ویندوز ، مک ، لیونکس و کروم os افزایش دهیم ”

با تشکر آیتی افزار