۱۰ نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8 ،گوشی سامسونگ گلکسی s8 یکی از گوشی هایی است که اخیرا زیاد در مورد آن شنیده ایم . یک صفحه نمایش بی نقص و یک نمایشگر AMOLED  نی نظیر ، بی شک باعث شده این گوشی یک شاهکار باشد ، هر چند همیشه خواسته کاربران افزایش میباید .

با همه این ویژگی ها یک باتری ۳۰۰۰mAh قطعا نمیتواند مدت زیادی این نمایشگر را روشن نگه دارد . ما امروز برای شما ۱۰ نکته اساسی را آماده کرده ایم که با انها میتوانید عمر باتری را افزایش دهید .

۱ – برنامه هایی که مصرف باتری بالا دارند را شکار کنید .

این روز ها اکثر برنامه های گوشی های همراه برای مصرف باتری بهینه سازی شده هر چند شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک هنگامی که در حال استفاده نیز نیستند ، از باتری استفاده میکنند .

از تنظیمات وارد بخش battery شوید . و لیست برنامه هایی که باتری شما را مصرف میکنند مشاهده کنید ، با انتخاب هر برنامه و زدن دکمه Save Power میتوانید مصرف آن برنامه را بهینه کنید .

۲ – از تم های تاریک و سیاه استفاده کنید 

این کار باعث میشود مصرف Led های گوشی صفحه نمایش در بخش های سیاه خاموش باشند و مصرف باتری کاهش بیابد .

۳ – رزولوشن صفحه را پایین بیاورید 

یکی از قابلیت هایی که به این گوشی اضافه شده امکان تغییر رزلوشن بین  HD+  / WQHD+ / FHD  است  که هر چه میزان پایینتر باشد مصرف باتری شما نیز کمتر میشود . البته رزولوشن بالا به جز فیلم و عکس دیدن زیاد برای شما لازم نیست

۴ – Location را خاموش کنید 

زمانی که از قابلیت Gps  گوشی استفاده نمیکنید بهتر است آن را خاموش کنید ، برای این کار در منویه تنظیمات به  Location > Locating Method 

رفته و Locating Method را رویه Battery Saving بگذارید ، در این حالت GPS خاموش شده و گوشی شما از اپراتور های همراه و وای فای برای مکان یابی استفاده میکند 

۵ – غیرفعال کردن برنامه ها 

اگر میبینید که باتری شما بیش از حد استفاده میشود میتوانید برنامه هایی را که از انها استفاده نمیکنید غیرفعال یا حذف کنید .

۶ – اسکن دستگاه های نزدیک را خاموش کنید

قابلیت اسکن دستگاه های نزدیک یا Nearby Device Scanning همواره به صورت خودکار روشن است و باعث مصرف بیشتر باتری شما میشود ، پس از مسیر Settings > Connections > More Connection اقدام کرده و آن را خاموش کنید . 

۷ – برنامه ها را به خواب ببرید 

برای اینکه مطمئن شوید برنامه ای در پس زمینه اجرا نمیشود میتوانید با نگه داشتم رویه آن و از منویه باز شده گزینه Sleep را انتخاب کنید  . مثل تصویر زیر :

10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8
10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8

 

۸ – قابلیت Always On Display را خاموش کنید 

برای اینکار میتوانید از مسیر Settings > Lock screen and security > Always On Display. آن را خاموش و مصرف باتری را بهینه کنید .

 ۹ – از Power App Monitor  استفاده کنید 

از تنظیمات  > battery میتوانید از Power App Monitor استفاده و مد های مختلف را رویه گوشی پیاده کنید که مصرف باتری بهینه شود .

10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8
10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8

 

۱۰ – گوشی را بهینه سازی کنید 

با این کار شما میتوانید گوشی را بهینه سازی کرده و کارایی آن را چه در باتری و چه در موارد دیگر بهتر کنید

برای اینکار از device maintenance گوشی میتوانید استفاده کنید

10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8
10 نکته برای افزایش عمر باتری در گلکسی s8

 

با تشکر ای تی افزار