آی تی افزار: خیلی از کاربران آیفون ممکن است از یکنواختی عکس پس زمینه خود خسته شده باشند که خب طبیعی است چون اکثریت از والپیپرهای پیشفرض این موبایل استفاده می کنند. همچنین ساختن یک پس زمینه زنده یا لایو هم ساده نیست پس چرا از تصاویر گیف برای انجام این کار استفاده نکنیم؟ در ادامه با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

تصاویر متحرک گیف گزینه جذابی هستند برای پس زمینه همچنین به شدت موارد بامزه ای نیز می توانید در بین آن ها پیدا کنید و طبیعتاً مثل تمامی امکانات اپل برای آن یک اپلیکیشن خاص وجود دارد. در این مورد اپلیکیشن Giphy بهترین انتخاب است که می توانید آن را نصب کنید. در ابتدا اپلیکیشن گیفی را از اپ استور با لینک زیر دانلود نمایید:

| دانلود گیفی – آیفون ( اپ استور )

پس از نصب این اپلیکیشن بر روی آیفون خود با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد:

همانطور که معلوم است در بالای صفحه این اپلیکیشن شما یک سرچ بار کامل دارید که در آن قابلیت جستجو بین هزاران گیف برای شما وجود دارد. اما با توجه به اینکه این گیف را برای پس زمینه یا لایو والپیپر آیفون خود می خواهید لذا به موارد زیر حتماً دقت کنید:

  • پس زمینه آیفون شما عمودی است لذا به دنبال یک گیف بلند و عمودی باشید در صورتی که نمی خواید گیف شما خیلی بریده شود و بهم بریزد.
  • پس زمینه های لایو ( Live Wallpapers ) بسیاری از وقت ها ایستاده و بی حرکت هستند لذا یک گیف انتخاب کنید که حتی در صورتی که تکون نمیخورد زیبا باشد.
  • تصاویر با پسوند گیف عمدتاً کیفیت پایین و بدی دارند به همین دلیل پیشنهاد می شود وقت بیشتری بزارید و به دنبال یک گیف با کیفیت بالاتر بگردید چون در زیبایی بسیار تأثیرگذار است.

وقت شروع است. ما بعد از کمی چستجو به یک گیف جذاب و بامزه سیمپسون ها رسیدیم که خب شخصاً دوسشون دارم 🙂 مشابه تصویر زیر و در سمت چپ یک جستجو انجام شده و این گیف وجود داشته است و بنده بر روی آن کلیک کرده ام. در بخش سمت راست تصویر زیر می توانید ببینید که صفحه این گیف باز شده است و در پایین و راست آن یک آیکون ۳ نقطه وجود دارد در کنار آیکون موشک کاغذی. بر روی آیکون ۳ نقطه کلیک نمایید تا کارهایی که می توانیم با این گیف انجام دهیم را برای شما نمایش دهد.

پس از کلیک بر روی آیکون ( مشابه تصویر زیر ) می توانید منوی باز شده در تصویر سمت چپ را ببینید که در آن گزینه ای بنام ” Convert GIF to Live Photo ” وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.

سپس از شما درباره اندازه گیف می پرسد که می توانید آن را اندازه صفحه نمایش خود ببرید یا اینکه همانطور که هست با حاشیه مشکی به Live Photo تبدیل کنید. که انتخاب شما است و هر ۲ گزینه قابل انجام است.

حالا نوبت به این رسیده است که به تنظیمات یا همان Settings آیفون خود بروید و این مسیر را دنبال کنید: Settings > Wallpaper > Choose New Wallpaper

سپس مشابه تصویر زیر گالری شما باز خواهد شد. به بخش Live Photos خود در گالری بروید و گیفی که تبدیل کرده اید را انتخاب کنید و در آخر گزینه Set را بزنید.

و تمام…! از پس زمینه لایو، جذاب و بامزه خود لذت ببرید. نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را با ما در پایین همین صفحه درمیان بگذارید.