اسپیس ایکس به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالت متحده( FCC) درخواستی ارائه داده است که برخی از ماهواره های نسل دوم استارلینک جهت اتصال مستقیم به سخت افزار شبکه موبایل مجهز می شوند که این امر موجب می شود ارتباط بین ماهواره های استارلینک و گوشی های موبایل اینترنت پرسرعت را برای آنها مهیا می کند.

همچنین برای افزایش ۱۰ هزار ماهواره که در مدار زمین طی چند سال آینده به صورت استارلینک مجوز دریافت کرده است که امید دارد با کمک T-Mobile تا سال ۲۰۲۴ اینترنت ماهواره ای را در گوشی های موبایل قابل دسترسی کند.

بنابراین اسپیس ایکس می تواند تا سال ۲۰۲۴ با حدود ۲۰۰۰ ماهواره نسل دوم خود اینترنت ماهواره ای را برای گوشی های هوشمند ارائه دهد. استارلینک سرویس اینترنت متکی به ماهواره ای است که شرکت اسپیس ایکس آن را توسعه داده است تا بتوان با آن اینترنت پر سرعت در مناطق دور افتاده و محروم را مهیا کرد.

تا سپتامبر ۲۰۲۲ بیش از ۳۰۰۰ ماهواره که در مجموع نزدیک به ۱۲۰۰۰ ماهواره در آن مستقر خواهد شد، این سرویس دهی تا ژوئن ۲۰۲۲ بیش از ۵۰۰ هزار مشترک را به خود اختصاص داده است که شرکت ایلان ماسک در صدد افزایش این مقدار می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید