چگونه گزینه Share را از منویه کلیک راست ویندوز حذف کنیم  ؟ همانطور که اطلاع دارید گزینه share  و اشتراک گذاری در آپدیت جدید ویندوز دوباره بازگشته است ! با اشتراک گذاری متنی ، شما هر برنامه و فایلی را با کلیک راست رویه آن و انتخاب برنامه های اشتراک گذاری ، به اشتراک بگذارید  . برنامه هایی که از اشتراک گذاری پشتیبانی میکنند به صورت خودکار در منویه اشتراک گذاری به همراه چند برنامه پیشنهادی ظاهر میشوند . همانطور که ویندوز ۸ برای بسیاری از  گزینه های طراحی نامناسب استفاده شده بود ، به اشتراک گذاری متنی در Charms bar ایده بدی نبود. این گزینه در ویندوز ۱۰ نیز جاگذاری شده و اگر نمیخواهید از ان استفاده کنید یا علاقه ای به آن ندارید میتوانید از آموزش زیر آن را جذف کنید .

چگونه گزینه Share را از منویه کلیک راست ویندوز حذف کنیم

چگونه گزینه Share را از منویه کلیک راست ویندوز حذف کنیم
چگونه گزینه Share را از منویه کلیک راست ویندوز حذف کنیم

حذف گزینه share

ابتدا رجیستری ویندوز را باز کنید و مسیر زیر را دنبال کنید . اگر از آپدیت Creators استفاده میکنید . میتوانید از منوبه بالایی ، مسیر را وارد کرده و مستقیما وارد آن شوید  .

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers

در مسیر باز شده گزینه ای ( پوشه ای )  به اسم ModernSharing وجود دارد . رویه آن کلیک راست کرده و آن را حذف کنید  . با این کار دیگر قابلیت اشتراک گذاری یا share در دسترس شما نخواهد بود .

 

اگر نظر شما عوض شدو و فکر کردید که این ابزار به دردتان میخورد ، میتوانید به راحتی آن را بازگردانی کنید . برای اینکار باید مسیر بالا را دوباره باز کنید  .

پس از ورود به مسیر بالا ، رویه پوشه …. کلیک راست کنید و Select New>Key from  را انتخاب کنید . نام پوشه جدید را ModernSharing قرار دهید  .

پس از این کار شما گزینه اشتراک گذاری یا share دوباره به منویه کلیک راست شما بازخواهد گشت  .

موفق باشید .