کاهش نور صفحه نمایش خود تا هر مقداری که دوست دارید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که شب ها و در محیط تاریک از کامپیوتر و یا لپ تاپ خود استفاده می کنید.حتما متوجه شده اید که صفحه نمایش شما نور زیادی را به اطراف منتشر می کند و باعث آزار دادن چشم شما می شود.شما با استفاده از دکمه های مانیتور و یا کلید fn در لپ تاپ می توانید نور صفحه نمایش خود را کم کنید.با این روش ها نور صفحه نمایش از یک حد تعیین شده کمتر نمی شود اما با استفاده از نرم افزار های زیر شما می توانید مقدار روشنایی صفحه نمایش خود را تا هر مقداری که میخواهید کاهش دهید.

نرم افزار هایی که به شما معرفی خواهم کرد رایگان ، کم حجم  و به صورت پرتابل می باشند ، همچنین استفاده از آن ها بسیار ساده می باشد.

اولین نرم افزاری که به شما معرفی خواهم کرد،نرم افزار DimScreen می باشد که کافیست این نرم افزار را از لینک زیر دانلود و آن را از حالت فشرده خارج کرده و استفاده کنید.

DOWNLOAD  DimScreen

پس از اجرای برنامه ی DimScreen.exe ،مانند تصویر زیر آیکنی به شکل لامپ در نوار تسک بار ظاهر می شود که برای تغییر مقدار روشنایی بر روی آیکن راست کلیک کرده و سپس گزینه Adjust Dimness را انتخاب کرده و مقدار آن را تغییر دهید

کاهش نور صفحه نمایش خود تا هر مقداری که دوست دارید

نرم افزار مشابه دیگری که به شما معرفی خواهم کرد،نرم افزار Dimmer می باشد که از لینک زیر آن را دریافت و از حالت فشرده خارجش کنید.

DOWNLOAD Dimmer

پس از اجرای برنامه،آیکن آن در نوار تسک بار ظاهر می شود که بر روی آیکن نرم افزار راست کلیک کرده و گزینه ی Configure را انتخاب کنید

کاهش نور صفحه نمایش خود تا هر مقداری که دوست دارید

اکنون پنجره ی تنظیمات روشنایی ظاهر می شود و برای تغییر روشنایی از قسمت Opacity مقدار آن را تعیین کنید.

  کاهش نور صفحه نمایش خود تا هر مقداری که دوست دارید