روش های بسیار متنوعی برای کاهش حجم عکس در وب وجود دارند اما باور کنید این روشی است که ما برای بهینه سازی حرفه ای تصاویر سایت های بزرگ هم از آن استفاده میکنیم و جالب اینجاست که بسیار بسیار ساده است یعنی با یک کلیک ساده شما بهترین کاهش حجم عکس را تجربه خواهید کرد که بدون افت کیفیت بوده و از همه مهمتر هیچ نیازی به نصب اپلیکیشن یا نرم افزار ندارد، برای یادگیری این روش در ادامه با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

سر اصل مطلب: آموزش کاهش حجم عکس بدون نرم افزار  بدون افت کیفیت

روش این آموزش استفاده از یک ابزار آنلاین ( وبسایت ) می باشد که در زیر لینک آن برای شما قرارداده شده است لذا بر روی لینک کلیک نمایید تا سایت برای شما باز شود:

| https://compressjpeg.com

پس از باز شدن سایت بالا شما با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد، هیچ ثبت نام و دانلودی برای کاهش حجم عکس ها یا تصاویر خود نیاز ندارید فقط کافی است بر روی دکمه “ Upload ” که با دَست نمایش داده شده است کلیک نمایید.

پس کلیک بر روی دکمه Upload طبیعتاً یک صفحه بر روی مرورگر شما باز می شود که قابلیت انتخاب عکس از کامپیوترتان را به شما می دهد پس در آن صفحه به دنبال عکس مدنظر خود برگردید و آن را انتخاب نمایید ( بر روی آن چند بار کلیک نمایید ). سپس با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن فایل شما آمده است و زیر آن گزینه یا دکمه ” Download ” وجود دارد، برای دانلود تصویر خود با حجم بسیار پایینتر و کیفیت یکسان بر روی این دکمه کلیک نمایید. ( همچنین در تصویر با دَست نشان داده شده است ).

به همین سادگی حجم عکس شما به حداقل رسیده و کیفیت عکستان هیچ افتی نداشته است، این ترفند بسیار کاربردی تر از استفاده از نرم افزارهای متعدد برای انجام این کار می باشد و البته بسیار راحت تر و حرفه ای تر.

در زیر شما ۲ عکس یکسان با سایزهای یکسان می بینید اما پس از کاهش حجم این ۲ عکس تفاوت حجم آن ها به ۸۷% رسیده است یعنی یکی از آن ها ۵۳ کیلوبایت است و دیگری فقط و فقط ۷ کیلوبایت. این درحالی است که در نرم افزار paint یا همان نقاشی ویندوز با افت شدید کیفیت همچنان نهایتاً حجم تصویر ۳۵% کاهش پیدا کرد.