Google-1

کار با جستجوگر Google و Bing به صورت تحت داس !‏

اگر شما هم از کاربران دهه ۶۰ و یا قبل تر بوده باشید حتما خاطرات زیادی از نرم‌افزارهای تحت داس  و دستورات DOS دارید .  رایانه‌هایی مبتنی بر متن و صدای گوش خراش مودم های Dial Up !

همه‌ چیز با دستورات متنی و تایپی انجام میپذیرفت و خبری از ماوس و تصویر و ویندوز و اینترنت نبود…

فکر کنید که تکنولوژی اینقدرها هم پیشرفت نکرده بود و هنوز هم با همان سیستم عامل DOS دست و پنجه نرم می‌کردیم و مثلا قرار بود کارهای اینترنتی خودمان را هم تحت DOS انجام دهیم …

بقیه در ادامه ی مطلب…

حالا و در قرن ۲۱، یک شرکت خوش ذوق آمده و موتور جستجوی گوگل و بینگ را به صورت واقعی (قابلیت جستجوی واقعی) و در قالب شبکه های BBS سابق با همان شکل و شمایل  شبیه سازی کرده.

در ابتدا حتی صدای آشنا و ناهنجار مودم‌های Dial Up را خواهید شنید و سپس باید منتظر بمانید تا موتور جستجوی مورد نظرتان به صورت یک برنامه تحت داس بارگذاری شود !

bing1

 

اگر دوست دارید که خاطرات ۱۰-۱۵ سال پیش را مروری کنید بد نیست که به این سایت سری بزنید و مدتی هم جستجوهای اینترنتی خود را مشابه یک برنامه تحت داس انجام دهید !

» برای استفاده از جستجوی Google که به صورت تحت داس شبیه سازی شده  به اینجا مراجعه کنید .

» و برای مشاهده جستجوی Bing که به صورت تحت داس شبیه سازی شده به اینجا  مراجعه کنید .

 

bing-image-search-BBS(1)

فکر کنم شما هم احتمالا مثل من چند ساعتی را صرف سر و کله زدن با گوگل و بینگ تحت داس خواهید کرد …

نکات کلیدی:

۱- با فشردن کلید F11 در مرورگر خود ، صفحه نمایش مرورگر را به حالت تمام صفحه در بیارید تا همه چیز بیشتر به یک برنامه‌ی تحت DOS شبیه شود.

۲- نتایج نمایش داده شده حاوی یک کد با نام Option Code Number هستند . کافی است تا آن عدد را تایپ کنید تا وارد نتیجه‌ی نمایش داده شده شوید

۳- با فشردن کلید صفر (۰) عملیات جستجو از سر گرفته خواهد شد .

منبع:شاهوار