whatsapp_itafzar.net

نسخه دسکتاپ واتس آپ Whatsapp

آی تی افزار: جدیدترین اپلیکیشن دسکتاپ : ارائه نسخه دسکتاپ واتس آپ Whatsapp : بالاخره نسخه وب واتس آپ برای ارتباط راحت تر به روی دسکتاپ منتشر شد ، در حالتی که نسخه دسکتاپی و موبایلی شما را باهم همگام (Sync) نگه میدارد.

شما می توانید به سایت https://web.whatsapp.com در گوگل کروم خود مراجعه کنید.در آنجا یک QR کد ظاهر خواهد شد که برای شروع میبایستی آن را با برنامه واتساپ تلفن همراه اندرویدی خود اسکن کنید.در حال حاظر شما بایستی تلفن همراه خود را به اینترنت متصل نگه دارید تا بتوانید بر روی نسخه وب از آن استفاده کنید.

در حال حاظر فقط امکان استفاده بر روی مرورگر Chrome و همچنین تلفن های همراه اندرویدی وجود دارد.در مورد سیستم عامل IOS  امکان فراهم کردن نسخه وب به دلیل محدودیت های موجود در این سیستم عامل (محدودیت های امنیتی) وجود ندارد.

تمرکز واتساپ همچنان بر روی نسخه تلفن همراه باقی است،اما همگام شدن با دستگاه های دسکتاپی ویژگی است که سبب راحت تر شدن کار کاربران برای ارتباط با دوستان خود در این شبکه اجتماعی شده است.در واقع فیس بوک،که در حال حاظر مالک واتساپ است،سرویسی مشابه،از طریف برنامه پیامرسان خود و وبسایت اصلی خود برای کاربران فراهم کرده است.در واقع نسخه وب واتساپ،یک تعمیم دهنده نسخه تلفن همراه آن ، برای بازتاب کردن پیام های کاربر است.

واتساپ گفته که تمامی پیام های شما همگی در داخل تلفن همراه ثبت و ذخیره می شوند و تقدم همگام شدن با نسخه تلفن همراه است.

واتساپ هم اکنون با بیش از ۷۰۰میلیون کاربر در سرتاسر جهان به یکی پرطرفدارترین برنامه های پیامرسان تبدیل شده است.در حال حاضر واتساپ باید قابلیت استفاده از نسخه وب را برای سایر کاربران (IOS,Windows Phone,ect) فراهم کند،که این می تواند برنامه هایی مثل  Google Hangouts و حتی Skype را به رقابت دعوت کند.در حال حاضر قابلیت تماس صوتی دیگر ویژگی است که انتظار می رود واتساپ آن را برای کاربران خود فراهم کند.