چگونه پسوند های مختلف و ناشناخته را باز کنیم؟

چگونه پسوند های مختلف و ناشناخته را باز کنیم؟:

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که با یک فایل با فرمت نامشخص برخورد کرده باشید و ندانید آن را باید با چه نرم افزاری باز کنید؟ برای بسیاری این اتفاق می افتد. ما در اینجا راه های ممکن برای بازکردن یک فایل با و پسند ناآشنا را برای شما بیان می کنیم.

شاید کمتر کسی پیدا شود که تمامی پسوند فایل های استفاده شده از قبل دوران DOS را بداند. قبل از اینکه ویندوز شروع به استفاده از پسوند یا فرمت فایل خاص برای یک برنامه کند، مردم از پسوند فایل ها برای هر چیزی استفاده می کردند.

اما ین مساله برای مدتها پیش است. در واقع احتمال دارد پسوند فایل شما با یک برنامه شناسایی شود. اما چگونه برنامه را پیدا کنید؟

راه حل اول

نخستین چیزی که شما باید انجام دهید، این است که فایل را توسط برنامه آنتی ویروس خود برای اینکه مخرب نباشد اسکن کنید.

زمانی که شما مطمئن شدید که فایل امن است، روی آن دبل کلیک کنید. شاید شما خوش شانس باشید و فایل شناسایی شود و حتی اگر نباشید ویندوز یک کادری از برنامه های احتمالی باز خواهد کرد.Use the Web service to find the correct program را انتخاب و روی Ok کلیک کنید.

چگونه پسوند های مختلف و ناشناخته را باز کنیم؟

صفحه وب باز شده ممکن است دارای اطلاعات مفیدی باشد. اگر نبود، سعی کنید از یک مرجع پسوند فایل استفاده کنید مانند سایت FILExt. فقط کافیست پسوند را در فیلد مربوطه در بالا سمت راست وارد کنید و ENTER بزنید.

راه حل دوم

به سادگی از Bing یا Google یا هر موتور جستجوی دیگری استفاده کنید. برای جستجو از پسوند فایل استفاده کنید مثلا ext را سرچ کنید.

مثلا اگر شما نیاز به باز کردن فایل ۳de. دارید، در گوگل این عبارت را جستجو کنید:Open .3de file . در نتایج می توانید مشاهده کنید که برنامه DeskArtes 3Data Expert را به شما معرفی می کند.

راه حل سوم

اگر این ها کار نکرد تلاش کنید خودتان حدس بزنید. واقعیت این است که شما این فایل را دارید و می خواهید آن را باز کنید. خب باید درباره آن حدس هایی بزنید. شما می توانید حدس بزنید احتمالا آن فایل یک تصویر، سند یا چیز دیگری باشد.

اگر شما گمان می برید که نوع خاصی از فایل است، سعی کنید آن را با یک برنامه مربوطه باز کنید. به عنوان مثال، اگر شما فکر می کنید یک سند است تلاش کنید با برنامه word باز کنید.

البته دبل کلیک برای باز کردن خوب نیست. شما می توانید برنامه مربوطه را باز کنید کنید سپس فایل را به پنجره برنامه بکشید یا از مسیر File>Open در برنامه استفاده کنید. تنها به یاد داشته باشید برای نوع فایل (File Type) گزینه  All Files (*.*) یا یک گزینه مشابه را انتخاب کنید.