اکثرآتلیه های عکاسی خلاقیت های خاصی جهت عکاسی بارداری فانتزی استفاده می کنند. به این ترتیب که عکاس و سوژه با هم سعی می کنند تصویر زیبای و هنرمندانه ای را خلق کنند. با توجه به پیکه خانم های باردار علاقه زیادی به عکاسی بارداری و عکاسی فانتزی دارند می خواهیم در این مطلب چند ایده خلاقانه برای عکاسی آتلیه بارداری به شما معرفی می کنیم.

 در صورتی که شما نیز در زمینه عکاسی و آتلیه کار می کنید و یا قصد عکاسی فانتزی بارداری دارید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

برای هرچه زیباتر شدن عکاسی بارداری فانتزی ویژگی های و نکات خاصی وجود دارد که در ابتدای این مطلب سعی می کنیم با آن ها اشاره نماییم:

  1. از تصاویر زمینه یونیک و جذاب استفاده کنید.
  2. با توجه به وضعیت مادر باردار محل عکس برداری زیبا و متناسبی را انتخاب نمایید.
  3. برای جذاب کردن تصاویر سعی کنید از نور پردازی های ویژه استفاده کنید.
  4. با توجه به سبک عکاسی بهتر است لباس متناسب با همان سبک را برای مادر باردار انتخاب نمایید.
  5. زاویه عکسبرداری به گونه ای باشد که زیبایی های زن باردار را به نمایش قرار دهد.
  6. در صورت امکان از سایر اعضای خانواده خواننده کودکان بزرگتر در عکاسی استفاده کنید.
  7. جهت ایجاد سبک های مختلف می توانید از لوکیشن های متفاوت استفاده کنید.

استفاده از کنتراست بالا در عکاسی بارداری

در صورتی که احساس می کنید ژست هایی مانند قرار گرفتن در میان درختا ن یا فضای طبیعی برایتان تکراری است پیشنهاد می کنیم از ایده کنتراست شدید استفاده کنید. به این صورت که مادر باردار در یک صفحه کاملا برجسته  باشد.

با توجه به اینکه شکم زن باردار مثل یک توپ برجسته می باشد اگر بتوانید این برجستگی را مثل یک حباب زیبا نشان دهید، جذابیت زیادی ایجاد می شود. در چنین شرایطی اگر بخواهیم کنتراست را نیز به کار بگیریم تصویری هنرمندانه خلق خواهد شد.

به عنوان مثال همه زمینه تصویر کاملا سیاه باشد و مادر باردار با لباس رنگی  روی زمین خوابیده باشد.

ایجاد یک سایه نیم رخ

برای گرفتن عکسی که سایه نیم رخ را به نمایش بگذارد حتی در خانه نیز می توانید اقدام کنید و گاهی نیاز به آتلیه عکاسی نیست . به این صورت که هنگام طلوع یا غروب خورشید می توانید یک زاویه مناسب نسبت به نور را انتخاب و این عکس را بگیرید.

اگر فوکوس دوربین را بردارید، نور خورشید متمرکز می شود که باعث ایجاد سایه می شود. در عکس های معمولی سعی می شود این سایه ایجاد نشود اما از آنجایی که ما قصد ایجاد عکس فانتزی و نشان دادن برجستگی شکم مادر را داریم، از ایجاد این سایه استقبال می کنیم. پیشنهاد می کنیم حتما این ژست فانتزی را برای عکاسی  بارداری استفاده کنید.

عکاسی در کنار آب دریا

یکی دیگر از ایده هایی که می توان برای عکاسی بارداری استفاده کنید، گرفتن عکس روی آب می باشد که بخاطر پس زمینه زیبایی که دارد می تواند نظر همه را جلب کند.

به عنوان مثال ژست می تواند از لحظه قدم زدن مادر باردار با یک لباس بارداری کرم رنگ و یا قهوه ایی در کنار دریا باشد. دقت داشته باشید که در اینجا نیز زاویه عکاسی بسیار مهم می باشد به گونه ایی که تناسب زیادی بین  لطافت و زیبایی آب دریا و نور خورشید ایجاد کند و آرامش خاصی را به مخاطب القا نماید.

استفاده از شیطنت‌های کودکانه در عکاسی بارداری

همان طور که می دانید برخی از خانم های باردار بخاطر تغییرات فیزیکی که در بدنشان ایجاد می شود همیشه سعی دارند لباسی بپوشند که تغغیرات ایجاد شده را به شکل زیبا تری به دیگران نشان دهند اما معمولا اکثر آن ها از نشان دادن عکس زمان بارداری خود به دیگران امتناع می کنند.  از این رو پیشنهاد می کنیم خودتان را درگیر لباس های خیلی خاص و پیچیده نکنید، سعی کنید مثل دوران بچگی خود ساده و شیطون باشید.

می توانید با استفاده از بادکنک های رنگی و همچنین عروسک های دوران کودکی تان یک اتاق را تزئین کنید و مادر باردار با یک آدامس بادکنکی در جوی دهانش داخل این اتاق با ژست های مختلف می تواند عکس های شیطنت آمیزی را با جذابیت زیادی بگیرد.

امیدوارم ایده هایی که در بالا ارائه شد بتواند شما را در عکاسی بارداری کمک کند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد آتلیه بارداری و همچنین آتلیه نوزاد  به سایت آتلیه سروش (www.sorooshphoto.com) مراجعه نمایید.