آی تی افزار: نحوه رهگیری یا پیگیری بسته و مرسولات پستی بسیار آموزش کاربردی است که ممکن است برای هر شخصی کاربردی واقع شود. بطور مثال در خرید های آنلاین وقتی سایت فروشنده در ارسال اجناس دیرکرد دارد و یا ادعا می کند که کالا را فرستاده است یا حتی ارسال بسته های شخصی به دوستان خود و تأخیر واقعی آن توسط پست و … شما می توانید بسیار ساده از وضعیت بسته پستی خود باخبر شوید. در ادامه همراه رسانه فناوری آی تی افزار باشید تا نحوه انجام این پیگیری را به شما ارائه دهیم.

هر ارسال پستی یک رسید نیز خواهد داشت که درون آن شناسه آن ارسال هم وجود دارد که دقیقاً زیر بارکرد است. در ایران سازمان پست یک سامانه رهگیری پست ها را ایجاد کرده است که با استفاده از آن بسیار ساده و صرفاً با شناسه پست خود قادر به رهگیری وضعیت آن می باشید.

روش رهگیری/پیگیری بسته و مرسولات پستی:

در ابتدا وارد سامانه زیر شوید ( یا کلیک نمایید )

http://newtracking.post.ir

رسید پستی شما باید مشابه تصویر زیر باشد در صورت هرگونه بروزرسانی در ظاهر نیز تفاوتی نخواهد کرد شما در کل نیاز است که شناسه ارسال خود را داشته باشید

شناسه رسید پستی خود را باید در صفحه سامانه وارد نمایید. این شناسه یک عدد ۲۰ رقمی است که در وسط صفحه سامانه رهگیری مرسولات پستی وارد کرده و جستجو می نمایید ( مطابق تصویر زیر ).

پس از جستجو اطلاعاتی از قبیل:

  • تاریخ + ساعت ارسال پست
  • نقطه پست: مکانی که پست از آن جا به سمت مقصد فرستاده شده است
  • رویداد: همان وضعیت است که نشان می دهد پست در در راه است یا تحویل داده شده است.

همچنین در پایین همین اطلاعات دکمه زرد رنگی با عنوان ” مشاهده تمامی جزئیات کامل مرسوله ” وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک نمایید جزئیات ورود و خروج مرسوله با تاریخ و ساعت دقیق هم برای شما نمایش داده خواهد شد.

در صورتی که هرگونه سؤال، مشکل و یا پیشنهادی دارید با ما در پایین همین صفحه و بخش نظرات درمیان بگذارید.