ویندوز هفت به پایان خط رسید.

شرکت مایکروسافت در یک کنفرانس خبری به کاربرانی که هنوز در سیستم های خود از ویندوز هفت استفاده می کنند درخواست کرد که ویندوز خود را به روز رسانی کرده و دیگر از ویندوز هفت استفاده نکنند. این مسئله تعجب خبرنگاران را در پی داشت و ان ها با سوالات خود دلیل این مسئله را از مدیران شرکت جویا شدند.

ویندوز هفت به پایان خط رسید

ویندوز هفت به پایان خط رسید

مدیران در بیان دلایل خود اعلام کردند که دیگر این محصول را حمایت نمی کنند زیرا آن ها قصد دارند با معرفی های ویندوز های جدید تر تحولی عظیم را در صنعت ویندوز به وجود بیاورند. همچنین آن ها اعلام کردند که دیگر امنیت این نسخه از ویندوز را تامین نخواهند کرد. این مسئله راه را برای هکر ها و سوء ساتفاده گر های امنیت تکنولوژی برای انجام کار های مخرب باز می کند و برای آن ها فرصتی طلایی را خواهد ساخت. شرکت مایکرو سافت به کاربر های خود اعلام کرده است که بهتر است از نسخه های 8 و یا نسخه ی نهایی ویندوز 10 استفاده کنند.

در حال حاضر سی و هشت درصد از کاربران ویندوز از ویندوز هفت استفاده می کنند. همچنین چهل درصد کاربران ویندوز از ویندوز ده و حدود 22 درصد کاربران از ویندوز هشت استفاده می کنند. ویندوز هفت در سال 2009 جایگزین ویندوز ویستا که در سال 2001 جایگزین ویندوز xp شده بود ، شد. این نسخه به محبوب ترین از سری نسخه های ویندوز منتشر شده توسط شرکت مایکرو سافت شد به طوری که بعد از گذشت ده سال هنوز هم محبوب ترین و پر کاربرد ترین نسخه ی ویندوز منتشر شده ی مایکروسافت است. این نسخه از نظر سهولت کاربرد و سرعتی که داشت نزد کاربران محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده بود. ویندوز هشت و ویندوز ده هیچ گاه نتوانستند رقیب جدی برای این نسخه ی محبوب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید