آی تی افزار: استیم لینک ( Steam Link ) اپلیکیشنی جهت ایجاد جریانی بین بازی های کتابخانه Stream با موبایل های خود ( و همچنین تلویزیون ها ) می باشد. ماه پیش مشاهده کردیم که این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید ارائه شد و حال Valve قول ارائه این اَپ را برای روی گوشی های ios نیز داده است.

هفته پیش خبری درباره عدم امکان همکاری Steam Link و Apple بصورت رسمی ارائه شد اما طبق گفته های اخیر Phil Schiller این روند ممکن است تغییر کند. از صحبت های Phil Schiller به نظر بسیار مشتاق به ارائه این اپلیکیشن برای سیستم عامل ios و همچنین تلویزیون های اپل یا همان Apple TV می آید.

” ما بسیار به ارائه بازی های عالی به کاربران اپ استور خود اهمین می دهیم. ما باید عاشق این باشیم که بازی های Valve بر روی iOS و اپل TV باشند ”

همچنین پس از بررسی ها این بیانیه از سمت او ارائه شد:

” متأستفانه پس از بررسی به این نتیجه رسیده ایم که Valves Steam iOS app پیش از این ثبت شده است که با برخی از قوانین و شرایط کلی همکاری با اپ استور همخوانی ندارد اما ما با Valve گفتگویی داشته ایم و قرار بر این است که به کمک ما به نحوی این اپلیکیشن و بازی ها را وارد اپستور کنند که هم کاربران iOS و اپل tv قادر به استفاده از این خدمات باشند و هم مطابق قوانین پایه اپل باشد. ”

به نظر شما پس از برطرف کردن این مشکلات و ورود بازی های Valve به اپ استور و همچنین مدیریت کتابخانه Stream با موبایل های هوشمند اپلی این بازار چقدر گسترده خواهد بود؟ و آیا رقابت بین نسخه iOS و اندروید بالا خواهد گرفت؟ نظر خود را در زیر همین مطلب با ما درمیان بگذارید.