آی تی افزار :

سن 52 سال
شغل مشاور ارشد مدیرکل و هیئت رئیسه گوگل، مدیر غیراجرائی در وودافون
کشور کالیفرنیا
وضعیت تاهل متاهل
تعداد فرزند 2
دانشگاه فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی سن خوزه و دانشگاه استنفورد

 

امید کردستانی، سال 1963 میلادی در تهران به دنیا آمد. کردستانی در تهران به یک مدرسه کاتولیک ایتالیایی می رفت. امید در سن 14 سالگی پس از فوت پدرش، به همراه مادر و برادرش به کالیفرنیا مهاجرت کرد. کردستانی مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را سال ۱۹۸۴ از دانشگاه ایالتی سن خوزهگرفته است و در سال ۱۹۹۱ مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در رشتهٔ MBA از دانشگاه استنفورد گرفت.

فعالیت امید کردستانی در نت اسکیپ :

امید کردستانی دارای سابقه‌ای بیش از ۱۲ سال در زمینه فناوری سطح بالا در شرکت‌های پیشروی اینترنتی مانند نت اسکیپاست. کردستانی همچنین نائب‌رئیس بخش توسعهٔ کسب و کار و فروش در این شرکت بود و توانست بازده مالی وب‌گاه نت‌اسکیپ را در عرض ۱۸ ماه از ۸۸ میلیون دلار در سال به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سال برساند.

او کارش را در نت‌اسکیپ در بخش فروش اُای‌ام (OEM) آغاز کرد و در طی دورهٔ چهار ساله که در آن شرکت حضور داشت، مسئولیت برقراری ارتباطات تجاری با شرکت‌های بسیاری را برعهده گرفته بود.

https://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Omid-Kordestani-www.itafzar.net-01.jpg

فعالیت امید کردستانی در گوگل :

امید کردستانی،در بهار سال ۱۹۹۹ از سمت خود در کمپانی نت اسکیپ کناره گیری کرد و به گروه 11 نفره گوگل پیوست. امید کردستانی  در گوگل به عنوان  مدیر ارشد بازاریابی و توسعه بین المللی گوگل شروع به فعالیت نمود.وی از همان ابتدای کارش متوجه بزرگترین سرمایه گوگل یعنی ترافیک بالای آن شد و از همین ابزار برای در آمد زایی استفاده کرد. مهندس کردستانی از طریق آگهی های تکی و کوچکی که پول آنها با کارت های اعتباری به گوگل پرداخت می شد،  در آمد گوگل را به میلیونها دلار رساند، به طوری که امروزه 99 درصد کل درآمد گوگل از تبلیغات و آگهی های  اینترنتی می باشد.هفته نامه تایم در سال ۲۰۰۴ از قول لورا لاک ، نویسنده این مجله نوشت : تلاش های مهندس کردستانی ، بزرگترین سایت جستجوگر دنیا را به داغ ترین بازار تبلیغاتی شبکه ای تبدیل کرده که فقط در ظرف ۱۸ ماه توانسته است از بیش از ۱۰۰ هزار آگهی کننده تبلیغاتی سبقت بگیرد.

امید کردستانی به همراه سالار کمانگر،ترانه رضوی، رضا بهفروز ، مایک جزایری ، شیرین اسکوئی،شمیم صمدی، و مریم کامور، یکی از هشت مدیر بلندپایه ایرانی تبار شرکت گوگل است.  امید کردستانی از ثروتمندترین و بانفوذترین ایرانیان ساکن آمریکا است.

https://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Omid-Kordestani-www.itafzar.net-02.jpg

سخن آخر(امید کردستانی: پیرو قلب خود باشید و …)

پیرو الهامات درونی خود باشید، نه پول. توجه داشته باشید که شما زمانی می‌توانید تصمیمات خوبی بگیرید که پیرو ندای درونی خود باشید و تصمیمات خود را بر مبنای پول اتخاذ نکنید. شکی نیست که من یکی از مشاغل دنیا را دارم و عاشق آن هستم، چون لذت‌بخش است. گوگل مکان فوق‌العاده‌‌‌‌ای برای بودن است. اما کاملاً مطمئنم اگر به ندای درونم گوش نمی‌دادم یا می‌گذاشتم که پول مانع راهم شود به این‌جا نمی‌رسیدم

در زندگی تصمیمات کوچک را با سرتان و تصمیمات بزرگ را با قلبتان بگیرید. پیرو قلب خود باشید و باورهایتان را عمیقاً ارج گذارید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید