معرفی سرویس کوتاه کننده لینک گوگل

کوتاه کردن لینک

یکی از کارهای روزمره مردم در نقاط مختلف دنیا، اشتراک گذاری لینک می باشد. روزانه میلیون‌ها لینک توسط شبکه های اجتماعی، سرویس‌های ایمیل‌، اپلیکیشن‌های موبایل و وسایل ارتباط جمعی به اشتراک گذاشته می‌شود.اما گاهی اوقات این لینک و آدرسهای صفحات وب به قدری طولانی میشود که نمایش مستقیم آدرس در مطلب باعث کاهش زیبایی مطلب میشود. اما با استفاده از کوتاه کننده لینک گوگل ، به راحتی میتوانید آدرسهای طولانی را مانند http://itafzar.net/category/other/game ، به آدرسهای کوتاه و ماندگار مانند goo.gl/kQVt6X تبدیل نمایید.

  • نحوه استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک گوگل (Google Url Shortener):

برای شروع ابتدا به آدرس  http://goo.gl  مراجعه فرمایید.

در صورتی که حساب کاربری گوگل (Gmail) نداشته باشید و یا به حساب گوگل خود وارد نشده باشید.با تصویر زیر مواجه می شوید.در اینصورت می توانید لینک خود را در کادر مورد نظر وارد نموده و پس از کلیک بر روی گزینه ی Shorten URL ، لینک کوتاه خود را دریافت نمایید.همچنین می توانید با کلیک بر روی گزینه  Create Your Account یک حساب جدید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

 

کوتاه نمودن آدرس های وب

اما در صورتی که وارد حساب کاربری خود شده باشید به صفحه ای مانند تصویر زیر برخورد می کنید.مزیت استفاده از این سرویس به همراه حساب کاربری، این می باشد که شما می توانید لینک های کوتاهی که قبلا ایجاد کرده بودید را مشاهده کنید.

  • نحوه ی ایجاد لینک کوتاه در کوتاه کننده لینک گوگل:

ابتدا لینک مورد نظر را Copy کرده و سپس در کادر Paste کرده و روی گزینه Shorten URL کلیک نمایید.

کوتاه کننده لینک گوگل

اکنون خواهید دید که لینک کوتاه شما در قسمت سمت راست صفحه و در روبه روی کادر کوتاه کننده لینک قابل مشاهده می باشد.

سرویس goo.gl

 

  • معرفی  دیگر سرویس های کوتاه کننده لینک:

http://tinyurl.com

http://snipurl.com

نکته: برای استفاده بهتر و عدم حذف لینک های شما،پیشنهاد می کنیم در سایت های مذکور عضو شوید. طبیعتاً کوتاه کننده لینک گوگل معتبرترین در بین این سیستم ها می باشد.

  • معرفی افزونه کوتاه کننده لینک برای مرورگر فایرفاکس:

افزونه فایرفاکسی RLU.Ru Short URL Generator یکی از افزونه های معروف در زمینه ی کوتاه نمودن لینک می باشد.که در صورت نیاز می توان این افزونه را از این لینک دریافت و نصب نمایید.

در صورتی که هرگونه مشکلی با استفاده از این سیستم دارید، در بخش نظرات در زیر این مطلب با ما درمیان بگذارید.