قابلیت های ویندوز 10 , آموزش ویندوز 10 , ترفندهای ویندوز 10 , آپدیت به ویندوز 10

آی تی افزار: ویندوز 10 ! همه با سادگی قادر به مشاهده روند پیشرفت ویندوز هستیم و حال نوبت به این رسیده است که برخی از قابلیت های ویندوز 10 را بررسی نماییم و شما را یک سری راهنمایی های بدرد بخور بکنیم !

قابلیت ها و راهنمایی هایی از ویندوز ۱۰ : بعد از استفاده ی تقریبا یک هفته ای از ویندوز ۱۰ دریافتم که بعضی ویژگی ها وجود دارند که مایکروسافت آنها را شسته و رفته بیان نکرد , اگر شما دنبال دلیلی برای آپگرید کردن ویندوزتان از ۷ به ۱۰ هستید شما از مطلب زیر راضی خواهید بود , اجازه دهید به این ویژگی ها بپردازیم

مرورگر الان یک تب به نام خانه دارد

در چند نسخه گذشته ی ویندوز باز کردن مای کامپیوتر یا یک پنجره باز کردن یک پنجره ی مرورگر جدید به شما مکان های ذخیره سازی اطلاعات گوناگون و میانبرهایی به فولدرهایی نظیر مای داکیومنت و مای پیکچرز را نمایش میداد . در ویندوز ۱۰ شما هم اکنون از شکل دیگری که خانه نام دارد میتوانید پوشه ی مورد علاقه انواع پوشه ها و فایلهای جدید را مشاهده نمایید . با مشاهده ی اسکرین شات زیر به عمق مطلب پی خواهید برد .

من فرض میکنم که فولدرها میتوانند به قسمت موردعلاقه ها (favorites) اضافه شوند اما من هنوز با آن کار نکرده ام که بخواهم از آن استفاده کنم . اگر بخواهم صادقانه بگویم باید گفت که خیلی از امکانات پیشرفته مرورگر همانند کتابخانه هنوز هم کمی گنگ است . دکمه ی this pc هنوز هم از طریق منوی قسمت چپ قابل دسترس است و اگر شما خواهان مدیریت فولدرهای ذخیره سازی هستید میتوانید این کار را انجام دهید . من عاشق تب جدید خانه هستم .

windows-10-explorer-home-tab-frequent-folders-favorites

شما در نهایت میتوانید سطل زباله را بر روی نوار وظیفه قرار دهید

به جای بهم ریختن محیط مرورگر و یا کوچک کردن آیکون ها برای پیدا کردن سطل زباله در دسکتاپ , شما در ویندوز ۱۰ قادر به اضافه کردن سطل زباله به تسکبار و حتی منوی استارت خواهید بود . آنهایی که بسیار زیاد فایل پاک میکنند حتما متوجه خوبی این تغییر شده اند .

windows-10-recycle-bin-taskbar-start-menu

منوی استارت ویندوز ۱۰  قابلیت ریسایز شدن دارد

شاید این کمی عجیب باشد ولی شما در ویندوز ۱۰ قادر به تغییر پهنا یا طول منوی استارت هستید . اگر شما میخواهید منوی استارت را به سمت چپ ببرید و از آنجا آن را باز کنید و یا آن را به صورت یک نوار باریک در تسکبار قرار دهید حالا این کار ممکن است . خود تسکبار را هم میشود ریسایز کرد که این ها بدان است که شما میتوانید ویندوزتان را به شکلهای عجیب درآورید .

windows-10-wide-start-menu-

اطلاعیه ها در ویندوز ۱۰

در حالی که در پیش نمایش ها اثری از اینگونه اطلاعیه ها نبود ولی الان مشاهده میکنیم که تعدادی اطلاعیه به صورت پاپ آپ در گوشه ی سمت راست در بالای صفحه نمایش ظاهر میشوند . این اطلاعیه ها قبلا در ورژن ۷ و ورژن های قبلی بر روی نوار تسکبار در گوشه ی سمت راست در پایین صفحه بودند که خیلی ها معتقد بودند جای این اطلاعیه ها اصلا استاندارد نیست و بعضا از چشم دور میماند . تا آنجا که میتوانم بگویم ,

این اطلاعیه ها از ایده ی اطلاعیه های مترو در ویندوز ۸/۸٫۱ برداشته شده است . به عنوان مثال در قسمت Pc Settings در شکل پایین , همانطور که مشاهده میکنید برنامه هایی چون Vlc و Adobe Creative Cload manager به صورت خودکار به لیست برنامه هایی که اطلاعیه هایشان به صورت پاپ آپ نمایش داده میشود اضافه شده اند .

windows-10-notifications-adobe-creative-cloud-desktop

نظر شما راجع به ویندوز 10 چیست؟ نظر خود را در زیر با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

  1. سلام . نظر من اینه ……………………………………………………………عالیه  . فقط ای کاش میتونستم بخرمش ولی نمیتونم .

دیدگاهتان را بنویسید