چگونه تنظیم قدرت ویندوز ۱۰ را فعال کنیم ؟ در January 2017 ماکروسافت رسما قابلیت تنظیم قدرت یا power throttling را معرفی کرد . این ویژگی در ابتدا به معنای رونمایی از Creators Update بود اما به موقع آماده نشد . هم اکنون این ابزار در ویندوز ۱۰ و نسخه Fall Creators Update موجود است .

چگونه تنظیم قدرت ویندوز ۱۰ را فعال کنیم ؟

تنظیم قدرت ، میتواند برای برنامه هایی که در پس زمینه اجرا میشوند بسیار کارامد باشد ، البته برای pc  و کامپیوتر دسکتاپ که با برق کار میکنند ، کارایی ندارد .

هدف اصلی از تنظیم قدرت این است که به شما کمک میکند مدت زمان بیشتری بتوانید از باتری لبتاب خودتان ، استفاده کاربردی داشته باشید  و میزان برق مصرفی را در حین شارژ کمتر کند .

شما دسترسی کامل ، برای اینکه کدام برنامه ها باید محدود شوند دارید .

ابتدا تنظیمات برنامه ها را باز کرده و به مسیر System>Battery  بروید  .

در بالایه صفحه ، یعنی در زیر گزینه ای که میزان شارژ باتری را نشان میدهد ، رویه  Battery usage by app کلیک کنید .

چگونه تنظیم قدرت ویندوز 10 را فعال کنیم
چگونه تنظیم قدرت ویندوز ۱۰ را فعال کنیم

شما لیست تمام برنامه هایی که نصب کرده اید را مشاهده میکنید   و ممکن است در زیر بعضی از برنامه ها نوشته شده باشد Managed by Windows  ، این ها برنامه هایی هستند که ویندوز ۱۰ به صورت خودکار برای انها تنظیم قدرت را فعال کرده است .

چگونه تنظیم قدرت ویندوز 10 را فعال کنیم
چگونه تنظیم قدرت ویندوز ۱۰ را فعال کنیم

رویه برنامه کلیک کرده و گزینه Let Windows decide when this app can run in the background را بزنید  . با این کار این برنامه در پس زمینه محدود خواهد شد . برای غیر فعال کردن آن نیز کافیست تیک ای گزینه را بردارید و تیک گزینه Allow this app to run background tasks را بزنید .

چگونه تنظیم قدرت ویندوز 10 را فعال کنیم
چگونه تنظیم قدرت ویندوز ۱۰ را فعال کنیم

موفق و سربلند باشید با تشکر