ادغام دو فایل mp3

گاه اوقات پیش می آید که شما قصد داشته باشید دو و یا چند فایل MP3 را با هم ادغام کنید و اولین چیزی که به ذهنتون میرسه اینه که از یکسری نرم افزار های جانبی استفاده نمایید.اما امروز در سایت آی تی افزار قصد داریم یک ترفند ساده را به شما معرفی نماییم که به وسیله آن شما می توانید فایل های MP3 را توسط Command Prompt ویندوز و با استفاده از چند کلیک ساده و یک دستور با هم ادغام کنید.پس با آی تی افزار همراه باشید

برای شروع ابتدا یک پوشه ی جدید (New Folder) بسازید.سپس فایل های MP3 که قصد دارید با هم ادغام کنید را درون پوشه ی مورد نظر کپی کنید.

توجه داشته باشید که شما در این روش یک فایل خروجی خواهید داشت که آهنگ ها در آن به ترتیب پخش خواهند شد،پس برای اینکه اولویت پخش شدن فایل ها را مشخص کنیم بهتره که فایل ها را مانند شکل زیر به ترتیب شماره گذاری کنیم.

نرم افزار ادغام فایل های mp3

حالا کلید Shift نگه دارید و روی اون پوشه ای که ایجاد کرده اید راست کلیک کنید و گزینه ی Open command window here را انتخاب نمایید.

ترفند ادغام فایل های mp3

سپس برنامه ی Command Prompt ویندوز باز می شود.

حالا دستور زیر را در برنامه ی Command Prompt وارد نمایید.(برای سهولت کار می توانید دستور را کپی کنید و درون برنامه ی Command Prompt راست کلیک کنید و Paste نمایید) و سپس Enter بزنید.

copy /b *.mp3 itafzar.mp3

ادغام فایل های mp3

همچنین شما میتوانید در این دستور به جای itafzar نام فایل ساخته شده جدید را جایگزین کنید.

ادغام فایل های mp3

و در آخر فایل ادغام شده ی شما درون همون پوشه ای که ساخته اید قرار خواهید گرفت.

امیدوارم این آموزش مفید واقع شده باشد