در نرم افزار ویندوز Microsoft Word بسیاری از کاربران فارسی مشکل فارسی نبودن اعداد را دارند که هر روز به این مشکل برمیخورند، لذا در این مطلب از رسانه آی تی افزار به نحوه فارسی سازی اعداد ( ارقام ) در ورد ۲۰۱۹ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۳ میپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه اعداد در ورد را فارسی کنیم؟

در مرحله اول نرم افزار مایکروسافت ورد خود را باز نمایید.سپس مطابق تصویر زیر بر روی گزینه File در سمت راست و بالای نرم افزار ورد کلیک نمایید:

پس از کلیک بر روی گزینه File منوی اصلی این نرم افزار برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید در پایین این منو گزینه Options را ببینید، مانند عکس زیر بر روی گزینه نشان داده شده با فلش کلیک نمایید:

فارسی کردن اعداد ورد ۲۰۱۹ – ۲۰۱۶ – ۲۰۱۳

سپس صفحه تنظیمات نرم افزار Microsoft Word برای شما نمایش داده می شود که در سمت چپ آن تَب های متفاوتی وجود دارد برای فارسی کردن اعداد در ورد ۲ مرحله زیر را طی نمایید.

– ابتدا بر روی تَب Advanced کلیک کرده تا گزینه های این صفحه نمایش داده شود

– سپس کمی به پایین صفحه بروید و در پارامتر Numeral بر روی گزینه Context کلیک نمایید تا اعداد ورد را فارسی کنید. ( در تصویر زیر هر ۲ گزینه با فلش نمایش داده شده است )

فقط کافی است دکمه Ok در پایین و راست صفحه بزنید تا اعداد مایکروسافت ورد شما به فارسی تبدیل شوند. نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود درباره این موضوع را با ما در پایین همین صفحه و بخش نظرات در میان بگذارید.