آی تی افزار: این روزها اکثریت سایت ها از سیستم های نوتیفیکیشن استفاده می کنند ک شما با تأیید پیام ارسالی در مرورگرتان به آن ها اجازه ارسال نوتیفیکیشن یا اعلان را بر روی کامپیوتر خود می دهید. حال این بانک کاربران وبسایت طبیعتاً علاوه بر ارائه محتوای سایت ها ممکن است شامل تبلیغات و … نیز باشد. لذا این نوتیفیکیشن ها برای بسیاری از کاربران عذاب آور شده است و در این آموزش از رسانه فناوری آی تی افزار قصد داریم نحوه غیرفعال کردن آن ها را به شما آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

در ابتدا اگر فایرفاکس شما آپدیت باشد در بالای صفحه گزینه هایی در منوبار خواهید داشت که یکی از آن ها Tools می باشد. بر روی آن کلیک کرده و گزینه options را انتخاب نمایید. سپس با صفحه ای مشابه با تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن تبی با نام Privacy & Security وجود دارد که باید وارد آن شوید تا گزینه های مرتبط با امنیت و حریم خصوصی را برای شما نمایش دهد. در مرحله دوم که با فلش زرد رنگ و عدد ۲ نمایش داده شده است باید بر روی Settings که روبروی notifications می باشد کلیک نمایید.

سپس پنجره ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که در آن لیستی از وبسایت هایی که شما نوتیفیکیشن آن ها را تأیید کرده اید وجود دارد. شما ۲ راه برای غیرفعال کردن و حذف کردن این سایت ها دارید. هر کدام که به نظرتان اسپم و مشکلساز است را انتخاب کرده و یکی از ۲ راه فلش های زرد را بروید:

۱٫ فلش اول جهت عدم اجازه به سایت است و دیگر نوتیفیکیشنی دریافت نخواهید کرد اما سایت در لیست مرورگرتان باقی خواهد ماند.

۲٫ فلش دوم وبسایت را کامل از لیست سایت های مجاز نوتیفیکیشنتان حذف خواهد کرد.

از هر دو روش شما از شر نوتیفیکیشن های تبلیغاتی و اسپم خلاص شده اید. مشکلات، پیشنهادات و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران عزیز در پایین همین صفحه درمیان بگذارید.