آموزش شخصی سازی و ویرایش منوی استارت در ویندوز ۱۰

آی تی افزار: شما ممکن است  در ابتدا خیلی جذب منوی استارت ویندوز ۱۰ نشوید ، و ما متوجه شده ایم که شما شاید تمایل داشته باشید که این منو را کمی شخصی سازی کنید و نرم برنامه های مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید تا همیشه در دسترس شما باشند. به همین دلیل ما این آموزش را قرار داده ایم تا شما به سادگی نحوه انجام این کار را یاد بگیرید. پس با آی تی افزار در ادامه مطلب همراه باشید…

اضافه کردن برنامه به منوی استارت ویندوز ۱۰:

برای این کار فقط کافی است بر روی منوی استارت در پایین و سمت چپ ویندوز کلیک نمایید. سپس در لیست نرم افزارهای خود به دنبال آن برنامه مرد نظر که تمایل دارید آن به صورت بزرگ و در دسترس در سمت راست منوی استارت قرار داشته باشد بگردید و بر روی آن کلیک راست کنید. منوی کلیک راست که باز شد گزینه ای با عنوان "Pin to Start" داریم. بر روی آن کلیک کنید و از دسترسی راحت و سریع به آن نرم افزار لذت ببرید !

همچنین اگر بجای برنامه یا بازی قصد دارید فولدری را یا فایلی را در آن منوی میانبرها قرار دهید فقط کافی است فایل را بگیرید و بندازید توی منوی میانبرهای در منوی استارت ویندوز ۱۰ که در سمت راست منوی استارت قرار دارد.

برای حذف برنامه ها از قسمت دسترسی راحت و مترو منوی استارت فقط کافی است بر روی آن ها کلیک راست نمایید و گزینه "Unpin from Start" را بزنید.

start-menu-tips-1000x666

تغییر اندازه کاشی برنامه های منوی استارت در ویندوز ۱۰:

برای تغییر اندازه کاشی برنامه های بخش میانبر منوی استارت ویندوز ۱۰ فقط کافی است بر روی آن ها کلیک راست نمایید. سپس به گزینه "resize" بروید و یکی از ۳ اندازه مورد نظر خود را از کوچ تا بزرگ انتخاب نمایید.

start-menu-tips