آی تی افزار: بازار پول های رمزنگاری شده این روزها بسیار داغ است، از بیت کوین محبوب گرفته تا رده های بعدی مثل اتریوم یا تتر همگی جا به جایی های عظیمی داشته و بخش بزرگی از اقتصاد وب جهان را شامل می شوند. حال هرجا که پول وجود داشته باشد و به فضای مجازی مرتبط باشد طبیعتاً هکرها و سازندگان بدافزارها نیز حضور خواهند داشت. در ادامه با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا از بدافزاری نوین بنام دارک گیت بیشتر بدانید.

DarkGate یا همان دارک گیت ( دریچه تاریک ) یک بدافزار مرتبط با ارزهای دیجیتال بوده که قابلیت نفوذ به سیستم شما و دور زدن آنتی ویروس های نصب شده را دارد ( بیشتر آنتی ویروس هایی که آپدیت نمی باشند ). این ویروس که سازنده آن توانایی برنامه نویسی بسیار بالایی را داشته است برای سیستم عامل ویندوز ساخته شده و قابلیت کنترل از راه دور سیستم و ارسال اطلاعات از سیستم را دارد که هدف اصلی آن به نظر تجاری و خالی کردن والت کاربران مایکروسافت است!

گفته می شود که DarkGate عمدتاً بصورت فایل های تورنت در مایکروسافت در جریان بوده و برای ورود مخفیانه و نفوذ به سیستم و همچنین دور زدن آنتی ویروس ها پس از جا به جایی ها تغییر شکل می دهد تا با سختار کنترل C2 در دامنه خدمات معتبر DNS از اعتبارسنجی خدمات مشکل دار یا مشکوک یا پلتفرم های غریبه مرتبط با کمپین های بدافزاری و جنابیی بدون هیچ مشکلی عبور کند.

دارک گیت شامل تمامی امکانات بدافزارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال می شود. عمدتاً ویروس ها و بدافزارهای از این قبیل بیشتر تلاش بر آلوده کردن سیستم به ماینینگ مخفی دارند، یعنی پس از آلوده شدن سیستم شما به این بدافزارها بدون آنکه بدانید کامپیوتر یا دستگاه شما در حال ماین کردن ارزهای دیجیتال بوده و هر لحظه فشار زیادی بر روی آن می باشد. اما دارک گیت یک قدم بزرگتر برداشته و علاوه بر داشتن سیستم ماینینگ مخفی توسط دیوایس شما، بدافزاری جهت کنترل کامل سیستم از دور و سرقت اطلاعات ارزهای رمزنگاری شده شما نیز دارد پس اگر والتی فعال داشته باشید با ارزهای خریداری شده همگی در خطر خواهند بود در غیر این صورت سیستم شما تبدیل به یک دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال شده و شاید صدمات سخت افزاری زیادی هم در بر داشته باشد.

نظر شما درباره بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ آینده این نوع ارزها را چطور می بینید؟ آیا این ویروس ها و بدافزارها باعث بی اعتمادی و سر شدن شدید دنبال کنندگان و سرمایه گذاران این تکنولوژی ها می شوند؟ نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را با ما در پایین همین صفحه در میان بگذارید.