زارع پور وزیر اطلاعات گفت: برای افزایش سرعت دانلود بازی‌ها، افزایش سرعت خود بازی ها و کاهش پینگ سامانه ای به نام سامانه رادار گیم راه اندازی شده است .و سرویسی در این زمینه در حال راه اندازی است که از چند روز گذشته این خدمت جدید برای گیمرها فعال شده است .

وی افزود : با این عمل امیدوار هستیم که افزایش سرعت دانلود بازی ها، افزایش سرعت خود بازی ها وکاهش پینگ را داشته باشیم و برای آن سامانه ای تحت عنوان Radar.game (رادار گیم ) طراحی شده است. درباره بازی های پرکاربرد بازیکنان می توانند پینگ بازی ها را قبل یا بعد بازی نگاه کنند . و همچنین ابزارهایی طراحی شده است که بازیکنان با دانلود از ان میتوانند استفاده کنند تا تجربه خود را بالا ببرند .

وی همچنین افزود : برای حل مشکل اینترنت و فضای مجازی و دسترسی مردم به آن مشکلات موجود را بررسی می کنیم و کارگروهی به شکل ویژه تشکیل شده تا بررسی کنند مشکلات در چه لایه هایی وجود دارد .

که برخی از مشکلات ریشه در گذشته دارد که مربوط به بخش فنی و زیرساختی بوده است مانند عدم توسعه زیر ساخت های ارتباطات ثابت در کشور که با پروژه فیبرنوری سرعت بگیرد . بخش‌هایی هم خارج از محدوده اختیارات وزارت ارتباطات است مثل محدودیت‌های اعمال شده، که در تلاش هستیم تا بخشی از آن که قابل برطرف شدن است را رفع کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید