ترفندهای تبدیل فایل های pdf  به یک فایل

در نظر بگیرید شما فردا یک جلسه یا کنفرانس دارید که باید چندین فایل مختلف و مرتبط را با هم یکی کنید تا بتوانید مطلب مورد نظر خود را بیان کنید . تعدادی از نقشه ها و تصاویر شما در یک فایل PDF است و متنهای سطرتان در یک فایل دیگر و با کتابچه الکترونیکی در چند کتاب دیگر … شما اولین راهی که به ذهنتان میرسد پرینت کردن فایل های PDF و جمع آوری مطالب روی کاغذ است ولی کاربردها و ابزارهای زیادی برای تبدیل فایل های PDF به یک فایل و ترکیب کردن آنها با هم وجود دارد و شما می توانید تنها با چند کلیک کردن؛ یک کنفرانس جامع وکامل را دریک فایل PDF به اجرا درآورید .

یرای آشنایی با این ابزارها و روش های تبدیل چند فایل PDF به یک فایل در ادامه با ما همراه باشید:

1 – ادغام فایلهای PDF با ابزارهای آنلاین

سرویس های زیادی برای ادغام فایل های pdf وجود دارد فقط کافی است که شما  فایل Merge pdf  را در گوگل جستجو کنید تا با بیشمار فایل روبرو شوید که ابزارهای زیادی برای ترکیب pdf تست کردیم که بعضی از آنها عبارتند از:

  • PDF Joiner
  • Small PDF
  • Foxy Utils

زمانیکه به یکی از سایتها مراجعه کردید ابتدا به دنبال گزینه Merge pdf بگردید و روی آن کلیک کنید . درنظر داشته باشید اگر سایتی از شما برای ترکیب فایل های pdf ایمیل خواست اعتماد نکنید در قدم دوم با کلیک برروی گزینه Select files  یا Browse فایل دلخواه خود را انتخاب کنید.

در قدم دوم با کلیک برروی گزینه Select files  یا Browse فایل دلخواه خود را انتخاب کنید.

و بعد فایل آپلود شده را می توانید مرتب وجابه جا کنید. به عنوان مثال جای یک فایل را با اولین فایلی که آپلود شد عوض کنید تا ترتیب متنها هم تغییر کند .

در اغلب سرویس ها می توانیدکیفیت فایلpdf را تنظیم کنید print-ready که بهترین کیفیت را برای PDF،office-ready وکم حجم ترین کیفیت  web-ready است .

بعد از اینکه فایل ها را تنظیم کردید می توانید با انتخاب گزینه Creat، Merge، Join، Save pdf وانواع شبیه دیگر ادغام کنید .

2- ترکیب فایل‌های پی دی اف با Adobe Acrobat

این برنامه شناخته ترین و پراستفاده ترین برنامه برای ویرایش و ساخت اسناد متنی با استاندارد pdf برای انتقال این مستندات می باشد.

در اواخر سال 2015 نسخه رایگان تحت عنوان Acrobat منتشر شد که می توانید در فضای وب دانلود کنید .

 

پس از دانلود برنامه را نصب و اجرا کنید در نوار بالای صفحه روی Dcreate pdf کلیک کنید و مسیر را به ترتیب View-tools-creatpdf دنبال کنید.احتمالا این مسیرها در نسخه های قدیمی تر به روش view-taskButtons-showAllTaskButtons خواهد بود.

از منو creat  گزینه Mergefiles  را کلیک کنید که ممکن در برخی از نسخه ها به صورت combinefiles  نشان داده شود .در نسخه های رایگان جهت اجرای این برنامه ابتدا Tools سپس createpdf  را انتخاب کنید تا گزینه combinefiles  نشان داده شود .

Browse را انتخاب کنید تا فایل مورد نظرتان را وارد کنید .

 

زمانیکه فایل را انتخاب کردید بوسیله دو فلش پایین و بالا مطابق تصویر زیر می توانید ترتیب فایل ها را تغییر دهید .

قبل از ترکیب فایل ها اطمینان پیدا کنید که گزینه Saves را از منو file انتخاب کردید ونام فایل pdf جدید را تعیین کنید .

3- ادغام فایل های pdf در مک با برنامه پیش فرضpreview

در سیستم عامل مک برنامه preview جهت ترکیب انواع فایل ها pdf با یکدیگر می باشد .ابتدا از طریق دسکتاب یا مک فایل دلخواه خود را به صورت تجمعی انتخاب کنید.

 

فایل ها را بکشید و در برنامه preview مک رها کنید یا بعد از انتخاب فایل ها به صورت گروهی گزینه openwith برنامه preview  را برای اجرا انتخاب کنید.

بوسیله پنجره ای که سمت راست صفحه می بینید تمام صفحاتی را که در قالب فایل های pdf وارد شده اند را بارگزاری کنید .

زمانیکه تصاویر بارگزاری شدند یک سایدبار از تصاویر pdf نمایش داده میشود

که با کشیدن قابل جابه جایی هستند حتی می توانید فایل جدید اضافه کنید و یا بطور کلی ترتیب را تغییر دهید.

از منو file گزینه save as را انتخاب کرده تا نام فایل جدید را save کنید .لازم به ذکر است در آخرین ورژن این برنامه تمام عملیات به صورت خودکار ذخیره می شود.

شما میتوانید pdf را وارد فایلی که قبلا داشته اید و مطالعه می کردید وارد کنید به این روش که از کلید تب edit روی گزینه Insert کلیک کنید froms cannerpage یا page from را انتخاب کنید سپس فایل pdf را صفحه دلخواه خود را انتخاب کنید یا به سند قبلی اضافه کنید .

4- یکی کردن چند فایل pdf با نرم افزار

شما میتوانید با جستجو در فضای وب برنامه های زیادی برای یکی کردن چند فایل pdf پیدا کنید که آنها کاملا رایگان می باشند

و میتوانید در حالت بدون اینترت به ویرایش فایل ها و ادغام آنها عمل کنید .

 

مجموعه ای از برنامه های تست شده عبارتند از:

  • Nitro pdf
  • Pdf sam
  • Pdf shuffler
  • Pdf ill pdf tools

برای شروع گزینه Merge files را در برنامه دانلود شده انتخاب کنید .

از گزینه بالای صفحه open فایل مورد نظر را بارگزاری کنید.

همچنین شما میتوانید فایل های اضافی خود را با انتخاب Remov حذف کنید .

فایل مورد نظر را نام گزاری کنید وبعد روی گزینه create-save-merge button یا گزینه های دیگر که بستگی به برنامه انتخاب شده دارد کلیک کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید