روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید این است که فایل هایش ( تصاویر، فیلمها، نامه ها و.. ) که در کامپیوتر، دوربین، فلش USB یا هرجای دیگری که هستند، به طور اتفاقی حذف شوند در حالی که کاربر به آنها نیاز دارد. خوشبختانه برای بازیابی این فایل ها راه هایی وجود دارد که ما سعی کرده ایم دو تا از این راهها را که آسانتر و کارآمدتر هستند، در ادامه ی این مطلب به شما معرفی کنیم.

 

لازم به ذکر است که شما نباید توقع داشته باشید که هر نوع فایلی با هر حجمی که اتفاقی حذف شده را بتوانید به راحتی بازیابی کنید. ( حتی ممکنه که دیگه نتونید به اون فایل دسترسی داشته باشید ) اما ما سعی کردیم که راهی به شما پیشنهاد کنیم که در اکثر مواقع بتوانید فایلهای صوتی و تصویری و … خود را بازیابی کنید.

بازیابی فایل ها با استفاده از نرم افزار recuva

یکی از بهترن راههای بازیابی فایل های شما استفاده از این نرم افزار می باشد در حالیکه استفاده از آن بسیار آسان است. ( فقط موقع نصب نرم افزار حواستون باشه که کنار گزینه ی install optional yahoo! toolbar تیک نذارین )

A1

بعد از این که روی گزینه یinstall کلیک کردید و برنامه نصب شد، recuva wizard را اجرا کنید و در این صفحه، next را بزنید تا پروسه ی ریکاوری فایل هایی که میخواهید بازیابی کنید، آغاز شود.

روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

حالا در صفحه ای که باز می شود باید نوع فایلی که در صدد بازیابی آن هستید را مشخص کنید. ( مثلا من که میخوام تصویری رو بازیابی کنم، روی گزینه ی pictures می زنم و بعد روی next کلیک میکنم )

A3

در این مرحله شما باید مشخص کنید که فایل مورد نظرتان از کجا حذف شده. ( اگه نمیدونین کجا بوده گزینه ی اول و اگه توی یک مموری یا فلش بوده ، باید اون مموری یا فلش رو به کامپیوتر وصل کنید وگزینه ی دوم رو انتخاب کنین واگه داخل قسمت documents بوده گزینه ی سوم و اگه توی recycle bin بوده گزینه ی چهارم و اگر هم پوشه ی دقیقش رو میدونین گزینه ی چهارم رو انتخاب کرده و در کادر پایینش آدرس پوشه رو وارد کنین ) و next را بزنید.

روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

اکنون در صفحه ای که باز شده، گزینه ی enable deep scan وجود دارد که اگر تیک آنرا بزنید، روند بازیافت دقیق تر و طولانی تر انجام خواهد شد و احتمال بازیافت فایل های شما بیشتر خواهد بود اما برای بار اول نیازی به این کار نیست و کافیست شما ابتدا از راه معمولی این کار را انجام دهید و اگر فایل شما یافت نشد برای بار دوم ، همه ی مراحل را تا اینجا انجام دهید و اینبار تیک این گزینه را بزنید و ادامه دهید.

A5

در اینجا شما با صفحه ای مواجه می شوید که در آن تمام فایل هایی که از محل مورد نظر حذف شده بودند، بازیابی شده اند. اگر تعداد آنها زیاد بود ، برای اینکه فایل مورد نظرتان را راحت تر پیدا کنید ، بر روی گزینه ی switch to advanced view کلیک کنید.

 

روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

 

در اینجا کافیست بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی Recover رو انتخاب کنید.

دانلود آخرین ورژن نرم افزار recuva

——————————————–

بازیابی فایل ها با استفاده از نرم افزار diskdigger

اگر از طریق نرم افزار recuva نتوانستید فایل خود را بازیابی کنید، به شما توصیه می کنیم که از نرم افزار diskdigger استفاده کنید. ( این نرم افزار برخلاف قبلی، نیازی به نصب نداره )

بعد از وارد شدن به برنامه، باید درایوی که فایل شما از آن حذف شده را انتخاب کنید.

B1

 

در اینجا هم مثل نرم افزار قبلی دو گزینه مشاهده می کنید که نشان دهنده ی میزان دقت در بازیابی فایل هاست. گزینه ی اول dig deep و گزینه ی دوم dig deeper .

اینجا هم توصیه می کنیم که ابتدا از گزینه ی اول استفاده کنید.

روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

اگر گزینه ی دوم ( dig deeper ) را انتخاب کردید با صفحه ای مواجه می شوید که در آن باید نوع فایل را انتخاب کنید. روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

 

در اینجا شما نتایج را خواهید دید و می توانید یک یا چند فایل را انتخاب کرده و آنها را بازیابی کنید. روش هایی آسان برای بازیابی فایل های حذف شده

دانلود نرم افزار diskdigger

امیدوارم که با توجه به انچه گفتیم به راحتی بتونید فایل هاتونو بازیابی کنید.