search tools

همان‌طور که می‌دانید بیشتر تصاویر با فرمت GIF، متحرک هستند و این ویژگی موجب شده تصاویر محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران داشته باشند. وبلاگ‌نویسان و کسانی که با ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی سر و کار دارند از جمله علاقه‌مندان این نوع تصاویر هستند و از منابع و روش‌های مختلفی این تصاویر را جمع‌آوری کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند.

البته در مواردی نیز این تصاویر توسط خود کاربران و با استفاده از نرم‌افزارهای مربوطه ایجاد و در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. باتوجه به محبوبیت این تصاویر، موتور جستجوی گوگل قابلیتی را ایجاد کرده است که براحتی می‌توانید با استفاده از آن به جستجوی این تصاویر در سایت‌های مختلف بپردازید. پس اگر به تصویر متحرک در یک موضوع خاص نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم در اولین قدم به گوگل مراجعه کنید چرا که شاید در عرض کمتر از چند ثانیه، تصویر موردنظر شما در گوگل یافت شود.

۱ـ ابتدا به بخش جستجوی تصاویر گوگل مراجعه کنید. (http:‌/‌‌/‌images.google.com)

۲ـ عبارت مورد نظر برای جستجو را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید تا جستجوی اولیه آغاز شود. (به‌عنوان مثال می‌توانید عبارت birthday را در بخش جستجو وارد کنید)

۳ـ پس از نمایش نتایج جستجو روی گزینه Search tools زیر کادر جستجو کلیک کنید.

۴ـ حالا روی گزینه Any type کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده Animated را انتخاب کنید.

۵ـ مشاهده می‌کنید که صفحه دوباره بارگذاری می‌شود و نتایج یافت شده، تغییر می‌کند. این تغییر به این دلیل صورت گرفته که تصاویر متحرک با فرمت GIF از میان کل نتایج استخراج و در اختیار شما قرار گرفته‌اند.

توجه داشته باشید تصاویر متحرک در صفحه اولیه نتایج جستجو به‌صورت ثابت است و هنگامی که برای نمایش اندازه اصلی عکس روی آنها کلیک می‌کنید، می‌توانید آنها را به‌صورت متحرک مشاهده کنید.