دانلود تلگرام طلایی برای اندروید – دانلود تلگرام طلایی برای ios – امنیت تلگرام طلایی

آی تی افزار: پیش از این نیز در رسانه فناوری آی تی افزار به بررسی و انتخاب مسنجر جایگزین تلگرام پرداخته بودیم، حال قصد بررسی یکی از تلگرام های غیر رسمی را داریم که این روزها به دلیل آزاد بودن آن، دانلود و کاربر بسیار بالایی را دریافت کرده است ( بیش از ۷ میلیون نصب فعال این اپلیکیشن فقط در کافه بازار ). این اپلیکیشن تلگرام طلایی/ طلگرام نام دارد. در ادامه همراه ما باشید تا دلایل استفاده و یا عدم استفاده از این اپلیکیشن را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

 

آیا تلگرام طلایی ایمن است؟ ( امنیت تلگرام طلایی )

شرکت تلگرام یک api رایگان و بسیار باز در اختیار توسعه دهنگان وب قرارداده است که با استفاده از آن، می توان اپیکیشن های غیررسمی تلگرام و ابزار مرتبط با این مسنجر محبوب را ساخت. حال در ابتدای کار باید در نظر داشت که صاحبان این اپ های غیر رسمی ممکن است هر شخص یا شرکت ثبت شده یا نامشخصی باشد که خود کافی است که شما بدانید اطلاعات شما حداقل از یک فیلتر رد خواهد شد که ایمن نیست. جدا از این مسئله ریسک استفاده از تلگرام های غیر رسمی به ۲ دسته کلی تقسیم خواهند شد.

  • ۱٫ تلگرام های غیر رسمی حاوی بدافزار و کدهای مخرب جهت هک و کلاهبرداری از اطلاعات شما:

در این نوع از اَپ های غیررسمی، سازنده صرفاً یک اپلیکیشن مخرب و بدافزار تولید می کند که از Api تلگرام پلی به اطلاعات شما ایجاد کرده و از آن اطلاعات و دسترسی ها برای کسب درآمد استفاده خواهد کرد. به زبان ساده شما در بهترین حالت در معرض تبلیغات ناخوشایند قرار خواهید گرفت. در حالتی که شخص هیچ مرزی برای کلاهبرداری های آنلاین نداشته باشد قادر به سوء استفاده از اطلاعات شخصی شما از بسیاری از جهات می باشد. بطور مثال در صورتی که با فریب بدافزاری مستقیم جهت دریافت دسترسی کامل موبایل شما ( مخصوصاً در اندروید ) بر روی موبایل شما نصب کند دیگر تا کارت های بانکی شما نیز در خطر هستند و سازنده می تواند از حساب شما مبلغی را کسر کرده و به هر مقصدی واریز نماید. دسترسی به مخاطبین، گالری تصاویر، نوت ( متن ها )، چت ها و … از پایه دسترسی های یک پیام رسان است پس در نظر داشته باشید که با نصب هرکدام از این پیام رسان های غیر رسمی تلگرام شما در بهترین حالت این اطلاعات را در اختیار سازنده قرارداده اید.

  • ۲٫ تلگرام های غیر رسمی ( تبلیغات و سوء استفاده از اطلاعات و حریم خصوصی ):

در بخش اول تبلیغات ناخوشایند را ذکر کردیم که منظور ( اتوجوین به تعداد زیادی کانال در هر هفته، پیام های تبلیغاتی، نوتیفیکیشن های تبلیغاتی مکرر و رفتن در بانک اطلاعاتی اسپم و تبلیغات های گسترده ) می باشد. مطمئناً در حساب کاربری تلگرامی با صدها کانال جدید و صدها کانال مخفی فعالیت بسیار سخت است. همچنین بانک اطلاعات تولید شده ( مخاطبین شما، جنسیت شما، شهر و مکان شما و اطلاعات از این قبیل ) نیز در بسیاری از سیستم های تبلیغاتی کاملاً ثبت و استفاده خواهد شد. همچنین در نظر بگیرید در بهترین حالت هم اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما ( تصاویر، ویدیوها، گالری موبایل، چت های سابق تلگرام، مخاطبین و … ) در دسترس تمامی این مسنجرهای غیر رسمی تلگرام می باشند.

 

سیستم چت و ارسال پیام رمزنگاری شده ( End-to-End ):

مسنجرها باید از سیستم چت و انتقال اطلاعات رمزنگاری شده و ( End-to-End ) استفاده کنند، یعنی هر کاربر با ارسال هر نوع اطلاعات، مدیا و یا فایل فقط و فقط یک دریافت کننده داشته باشد و این اطلاعات رمزنگاری شوند. با وجود سیستم end-to-end تنها کاربری که قادر به مشاهده اطلاعات است دریافت کننده آن بوده و فقط اون می تواند اطلاعات را رمزگشایی کند که متأستفانه همچین سیستم های امنیتی در تلگرام های غیر رسمی دیده نمی شود.

– برخی از توصیه ها در نصب و استفاده از پیام رسانها جهت افزایش امنیت اطلاعات و حریم خصوصی شما:

  1. هیچگونه تلگرام غیر رسمی و اپلیکیشن پیام رسان ( با هر اسم و شکلی ) بصورت مستقیم ( با لینک مستقیم از هر وبسایت، کانال و … ) دانلود و نصب نکنید. اگر هم قصد نصب اینگونه اپلیکیشن هارا دارید صرفاً از گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب نمایید.
  2. پس از نصب از مارکت های معتبر ( گوگل پلی / اپ استور ) حتماً وارد Setting موبایل خود شوید و دسترسی های این اپلیکیشن را به اطلاعات اصلی موبایل خود ببندید. با این کار قادر به تست و بررسی اپلیکیشن در مرحله اول خواهید بود.
  3. سکرت چت ( چت خصوصی و رمزنگاری شده ) و تماس صوتی تلگرام فقط و فقط در نسخه اصلی آن معتبر و ایمن می باشد. پس از این امکانات در اَپ های غیر رسمی استفاده نکنید.

 

موارد مذکور حداقل کارهایی است که پس از نصب این اَپ ها می توانید انجام دهید. توجه داشته باشید که با نصب نسخه های مخرب این اپلیکیشن ها نه تنها اطلاعات شما بلکه دوستان و آشنایان شما که در تلگرام فعالیت می کنند و تاریخچه چت یا انتقال اطلاعاتی با شما دارند نیز به خطر خواهد افتاد.

با تمام این موضوعات و موارد امنیتی و … اگر همچنان تمایلی به نصب این اپلیکیشن یا هر اپلیکیشن دیگری دارید می توانید از لینک زیر اقدام نمایید:

| دانلود نرم افزار تلگرام غیر رسمی تلگرام طلایی (طلگرام ) برای اندروید

| دانلود نرم افزار تلگرام غیر رسمی تلگرام طلایی ( طلگرام ) برای آیفون ( از سیب اَپ )

و در صورتی که به دنبال جایگزین بهتری برای تلگرام میگردید حتماً پیشنهاد می شود مطلب زیر را بخوانید:

بهترین نرم افزار پیام رسان یا مسنجر جایگزین تلگرام چیست؟

 

اگر هرگونه سؤال، مشکل، نظر و پیشنهادی دارید در پایین همین صفحه قادر به ارسال آن برای ما می باشید. امیدواریم از این مطلب آی تی افزار لذت برده باشید.

منبع: آی تی افزار