آی تی افزار: این روزها مبحث تلگرام های غیر رسمی بسیار داغ است. در ده ها یا شاید صدها پست راجع به تلگرام و تلگرام های غیر رسمی برای شما نوشته ایم که چرا استفاده از این نرم افزارها/اپلیکیشن ها توصیه نمی شود. اما اگر شما ریسک های ذکر شده را می پذیرید حداقل تا جای ممکن سمت نرم افزارهای معتبرتر رفته تا سازنده این نرم افزارها را بشناسید. در ادامه با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

دانلود تلگرام دی آر یا TeleDR اشتباه است؟

در ابتدا مشکل بزرگ تلگرام دی آر را شایعه هایی می دانیم که در شروع فعالیت خود ایجاد کرده است. بطور مثال اعلام کرد که اوپن سورس بوده و از سمت تلگرام اصلی تأیید شده می باشد که هر دو مورد هیچوقت در گیت هاب یا سایت های مشابه و همچنین از سمت خود کمپانی تلگرام تأیید نشد.

شما با نصب این نرم افزار رنج زیادی از دسترسی های موبایل خود را به صاحبین آن می دهید. این دسترسی ها ( با توجه به میزان باز کردن از بخش Settings موبایل ) از مخاطبین شما گرفته تا تصاویر و حتی فایل های داخل موبایل شما را شامل می شوند. حال ریسک هایی که وجود دارد چند نوع است. سرقت اطلاعات از سمت دولت های بیگانه، سرقت اطلاعات صرفاً برای کلاهبرداری ( چه از خود اطلاعات و چه با فیشینگ و … ) و استفاده تبلیغاتی از دیوایس و اسپمینگ بیش از حد. در کل قبول کردن این همه ریسک به نظر منطقی نمی آید لذا شما تلگرام اصلی را نصب کنید بسیار بهتر است تا تلگرام هایی با صاحبین نامعلوم. همچنین این نرم افزار نسخه iOS نداشته که نشان دهنده عدم تأیید پایه امنیت اپل استور است! که مورد خیلی خاصی هم نیست مگر اینکه نرم افزار شامل بدافزار باشد.

دانلود این نرم افزار به شما پیشنهاد نمی شود اما اگر تمایل دارید آن را نصب کنید فقط کافی است وارد گوگل پلی شوید و اسم آن را سرج کنید:

https://play.google.com/store