آی تی افزار: این روزها مشکلات زیادی به دلیل بسته شدن تلگرام در ایران به وجود آمده است که همراه با این مشکلات برنامه نویسان و شرکت های وب سودجو و کلاهبرداری نیز در حال سوء استفاده از این شرایط می باشند. اما همانطور که ممکن است پیش از این نیز شنیده باشید تلگرام به فکر ایجاد اپلیکیشنی با تکنولوژی های خاص جهت عدم امکان فیلتر شدن بوده است. همچنان نسخه رسمی موبایلی از تلگرام با سیستم پروکسی یا بلاک چین وجود ندارد اما تلگرام آلفا برای دسکتاپ با دیگر تلگرام ها متفاوت است.

تلگرام آلفا / Telegram Alpha چیست؟

تلگرام آلفا در واقع نسخه ای رسمی تلگرام است که توسط خود سایت تلگرام یعنی telegram.org منتشر شده است. شما در حال حاضر قادر به دانلود این تلگرام برای دسکتاپ می باشید. در نظر داشته باشید که این نرم افزار دسکتاپ بوده و نسخه موبایل ( اندروید، آی او اس، ویندوز و … ) ندارد و شما صرفاً بر روی ویندوز، مک و لینوکس می توانید از آن استفاده نمایید

تفاوت تلگرام آلفا Alpha چیست؟

در نسخه آلفا تلگرام مشکلات فعلی و بسته بودن آن وجود ندارد، دلیل آن هم استفاده از پروکسی درون برنامه است. با این سیستم شما پیش از شروع کار با نرم افزار ip مکانی اتصالتان تغییر کرده و به همین دلیل تلگرام برای شما باز خواهد شد. در نظر داشته باشید که پس از نصب این نرم افزار در ابتدا باید به یک پروکسی شخصی ( نرم افزار موجود و رایگان یا پروکسی های فروشی ) متصل شوید تا برای بار اول این نرم افزار کار کند و از آن بار بعد دیگر نیازی به هیچ اپلیکیشن، پروکسی و ترفندی نخواهید داشت. طبیعتاً با توجه به این امر که این نرم افزار رسماً از سمت خود برند تلگرام منتشر شده است دارای امنیت مناسب و حریم خصوصی مشابه تلگرام اصلی برای استفاده دارد.

 

تذکر: مطلب فعلی کاملاً جنبه آموزشی دارد و رسانه فناوری آی تی افزار مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران با توجه فیلترینگ تلگرام قادر به ارائه لینک دانلود مستقیم این نرم افزارها نبوده و صرفاً آدرس سایت و صفحه آن در تلگرام به شما ارائه خواهد شد. در صورت تمایل با انتخاب خود قادر به دانلود این نرم افزار از لینک زیر می باشید:

| دانلود نرم افزار تلگرام – آلفا

نظر شما راجع به این نسخه از تلگرام چیست؟ آیا تلگرام از این سیستم در نسخه های موبایل نیز در آینده استفاده خواهد کرد؟ نظر خود را در پایین همین صفحه و بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.