آی تی افزار: اکثر ما ها در طول روز با گوگل سر و کار داریم و طبیعتاً ممکن است نخواهیم تمامی محتوایی که در این موتور جستجوگر سرچ می کنیم را همه ببینند یا بدانند. این جستجوهای شخصی کاملاً در تاریخچه جستجوهای ما وجود داشته و باید بصورت دستی آن ها را پاک نماییم. در ادامه با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما عزیزان ارائه دهیم.

پیش از این اگر قصد حذف تاریخچه جستجوهای خود در موبایلتان می باشید ( بر روی این لینک – آموزش حذف تاریخچه جستجوهای گوگل در موبایل ) کلیک نمایید.

پاک کردن تاریخچه جستجوهای گوگل در کامپیوتر:

در ابتدا درون گوگل یک جستجوی عادی بزنید ( هر عبارت یا کلمه ای ) بطور مثال ما عبارت something secret را در گوگل جستجو کرده ایم. همانطور که در تصویر زیر نیز قابل مشاهده است در سمت راست و بالای نتایج گوگل گزینه Settings وجود دارد. بر روی این گزینه کلیک نمایید تا یک منو drop شود یا باز شود. در منوی باز شده گزینه Your Data in Search وجود دارد که باید بر روی آن کلیک نمایید. ( هر دو گزینه در تصویر زیر با فلش قرمز نشان داده شده اند ).

سپس در صفحه بعدی به پایین بروید تا به بخش Search Activity خود برسید که در آن ۲ گزینه وجود دارد:

Delete Last hour: این گزینه برای حذف تاریخچه جستجوهای ۱ ساعت پیش تا آن لحظه است

Dellet all Search activity: این گزینه برای حذف تمامی تاریخچه جستجوهای گوگل شما می باشد

به همین سادگی قادر به حذف تاریخچه جستجوهای خود می باشید. در صورتی که هرگونه سؤال، مشکل یا پیشنهادی دارید در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.