ممکن است شما نیز به تازگی شروع به کار با سیستم عامل اندروید کرده باشید که خب طبیعتاً تفاوت هایی با دیگر سیستم عامل ها از قبیل iOS دارد. فایل های دانلودی مخصوصاً فایل های نصبی نرم افزارها بخش مهمی از حافظه داخلی شما را فرا میگیرند که نگهداشتن آن ها نیز کار مفیدی نخواهد بود. لذا در این آموزش قصد داریم نحوه حذف فایل های دانلود شده در اندروید را بصورت تصویری به شما آموزش دهیم. با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

آموزش حذف فایل های دانلود شده در اندروید:

در ابتدا شما باید نرم افزار File Manager را باز نمایید حال ممکن است موبایل شما بصورت پیشفرض شامل این نرم افزار باشد و نیازی به دانلود آن نداشته باشید اما اگر نرم افزار File Manager ( مدیریت فایل ) را ندارید می توانید از Google Play Store بصورت رایگان آن را دانلود نمایید  فقط کافی است در بخش جستجوی گوگل پلی عبارت file manager را وارد نمایید.

اگر اپلیکیشن فایل منیجر را هم دارید مشابه تصویر بالا بر روی آن کلیک نمایید تا باز شود.

پس از باز کردن فایل منیجر با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که تمامی فولدرها و پوشه های موبایل شما را شامل می شود. به دنبال پوشه Downloads بگردید و وارد آن شوید. توجه داشته باشید که ممکن است تصاویر در فولدر Photos و ویدیوهای دانلود در فولدر Videos باشد لذا پس از پاکسازی پوشه Downloads بد نیست که سری هم به آن ها بزنید.

در فولدر Downloads می توانید فایل های دانلودی خود را مشاهده نمایید و برای حذف آن ها فقط کافی است بر روی آن ها ضربه بزنید و چند لحظه نگهدارید ( یک کلیک مستمر ) و سپس گزینه ها برای شما مشخص خواهد شد که البته در فایل منیجیرهای مختلف ممکن است مشابه نباشد اما همگی یک ساختار دارند که شامل آیکون زباله دان یا گزینه Dellet می شود. هر فایلی که می خواهید حذف شود را از این روش dellet نمایید و همچنین می توانید چندین فایل را با هم با کلیک بر روی آن ها حذف نمایید.

حذف فایل

مشکلات، سؤالات و پیشنهادات خود را حتماً با ما در پایین همین صفحه در میان بگذارید.