آی تی افزار: طرح زوج و فرد در تهران بابت آلودگی و شلوغی خودروی بیش از حد بوده که گویا پس از بررسی های انجام شده از سمت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تأثیری نداشته و حتی در برخی موارد سبب آلودگی بیشتر نیز می شود. معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران پس از محاصبه با خبرگزاری های داخلی از حذف طرح زوج و فرد تهران در سال ۱۳۹۸ خبر داد. وی افزود:

مطالعات اخیر که در خصوص طرح زوج و فرد صورت گرفته نشان می دهد که طرح مذکور اشتباه بوده و در بلندمدت نه‌تنها آلودگی هوا را کاهش نداده است، بلکه سبب شده مردم به سمت خرید خودروی ارزان‌قیمت اما پلاک مخالف گرایش پیدا کنند و این امر موجب افزایش آلودگی هوا شود. مطالعات نشان می‌دهد که برای کاهش آلودگی هوا لازم است طرح زوج و فرد لغو شود.

در حال حاضر جایگزین این طرح اعلام نشده است اما طبق جلساتی که در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شده است به نظر قرار است اجازه تردد به تمامی خودروهای شهر داده شود اما محدوده های طرح ترافیک را اگر تردد دارید باید یک سوم مبلغ طرح ترافیک حال حاضر (۱۳۹۷) را پرداخت نمایید. لذا پلاک شما دیگر ملاک نخواهد بود و این پرداخت شامل تمامی پلاک های زوج و فرد می شود در هر روزی.

نظر شما راجع به این تغییر چیست؟ از خودروهای دوم خانواده های تهرانی که برای این موضوع خریداری شده اند تا شلوغی خیابان ها…. همگی دغدغه های ساکنین تهران است. آیا با حذف طرح زوج و فرد اوضاع بهتر خواهد بود؟ نظرات، پیشنهادات و سؤالات خود را در پایین همین صفحه و بخش نظرات بیان کنید.