آی تی افزار: در این مطلب از آی تی افزار قصد داریم آموزش حذف اکانت/حساب کاربری تلگرام بصورت کامل و تصویری را به شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا پیش از شروع در نظر داشته باشید با این آموزش حساب شما کاملاً حذف شده و در صورت استفاده مجدد حسابی جدید و کاملاً خالی از سمت تلگرام دریافت خواهید کرد.

مرحله اول حذف حساب کاربری تلگرام: در این مرحله نیاز است به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://telegram.org/deactivate

پس از ورود به صفحه مذکور شما با محتوای تصویر زیر مواجه خواهید شد:

 

مرحله دوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شماره تماس خود + کد کشور را وارد نماید. بطور مثال ( ۹۸۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰+ ). کد ایرانی: +۹۸

پس از وارد کردن شماره و کلیک بر روی دکمه Next یک جای خالی دیگر در زیر جای شماره خواهید دید که برای کد تأیید تلگرام است. سپس منتظر کد تأییدی که تلگرام برای شما sms می کند باشید ممکن است تا ۶۰ ثانیه به طول انجامد. کد تأیید تلگرام در قالب یک اس ام اس برای شما ارسال شده و حاوی یک عدد ۵ رقمی است این کد را در جای خالی دوم بنویسید تا هویت اکانت شما تأیید شود.

مرحله سوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شما وارد صفحه ای دیگر می شوید و برای اکانت شما در تلگرام یک پسورد از سمت تلگرام ارسال شده است. مشابه زیر:

صفحه دریافت پسورد:

پسورد ارسال شده در تلگرام:

 

وارد اکانت تلگرام خود شوید و پسورد ارسال شده را کپی نمایید. سپس به صفحه مرورگر خود بازگردید و پسورد را در آنجا بنویسید یا کپی کنید. گزینه Sign in را بزنید تا وارد صفحه بعد شوید:

 

در این صفحه از  شما دلیل ترک تلگرام را میپرسد که هر چیزی بنویسید تفاوتی نخواهد کرد و امری شخصی است پس دکمه Done را بزنید. در مرحله بعد مشابه تصویر زیر دکمه Yes Delete my account را زده و حساب کاربری تلگرام شما بصورت کامل حذف خواهد شد.

 

شما با پیام حذف حساب کاربری با موفقیت مواجه خواهید شد:

در نظر داشته باشید چت های شما با دیگران پاک نخواهد شد اما حساب شما بصورت Last Seen Long Time Ago نمایش داده خواهد شد و عکس پروفایل و … نخواهید داشت. امیدواریم آموزشی روان و ساده جهت پاک کردن حساب کاربری تلگرام شما بوده باشد. نظرات خود را با ما در زیر همین مطلب درمیان بگذارید.