آی تی افزار: در سال ۱۳۹۳ نیز یک مطلب شامل آموزش حذف اکانت اینستاگرام برای شما عزیزان آماده کرده بودیم که تحت موبایل شما قادر به انجام این فرآیند بوده و اکانت خود را از اینستاگرام حذف می کردید. امروز با آپدیت های اینستاگرام، غیرفعال کردن اکانت راهی بسیار ساده تر و کارآمدتر به نظر می آید که در این مطلب بصورت کامل و تصویری برای شما عزیزان نحوه انجام آن را آموزش خواهیم داد. همراه آی تی افزار باشید.

 

  • نکته اول: شما در هر اکانت اینستاگرام، هفته ای یکبار قادر به غیرفعال کردن پیج خود بیشتر نمی باشید.
  • نکته دوم: پیج های غیر فعال شده در دسترس هیچ کاربری در اینستاگرام بدون استثنا نخواهند بود.
  • نکته سوم: نام کاربری حساب شما برای شما حفظ خواهد شد پس در صورتی که به آن نیز ندارید پیش از غیرفعال کردن آن را تغییر دهید که در مرحله دوم و بخش edit my profile به سادگی قادر به انجام اینکار می باشید.
  • مرحله اول حذف اکانت اینستاگرام:

در مرحله اول فقط کافی است سایت اینستاگرام به آدرس instagram.com را باز نمایید که با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

 

سپس در بخشی از صفحه گزینه ” Log in ” را بزنید. در تصویر بالا زیر این گزینه خط بنفش رنگ کشیده شده است.

پس از کلیک بر روی این گزینه به صفحه زیر انتقال پیدا خواهید کرد:

 

 

که صفحه ورود به اینستاگرام از سایت می باشد. در این مرحله فقط کافی است یوزرنیم یا ایمیل حساب کاربری اینستاگرام خود را در بالا و پسورد حسابتان را در پایین آن بنویسید و بر روی دکمه Log in کلیک نمایید

  • مرحله دوم حذف اکانت اینستاگرام:

در این مرحله شما وارد اکانت اینستاگرام خود شده و قادر به مشاهده پروفایل کاربری خود می باشید. مطابق تصویر زیر بر روی گزینه edit profile کلیک نمایید.

  • پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه زیر خواهید شد.

در این قسمت شما می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را ویرایش نمایید و در انتهای صفحه گزینه ای با عنوان ” Temporarly disable my account ” وجود دارد که با کلیک بر روی آن به صفحه اصلی غیر فعال کردن / deactive کردن حساب اینستاگرام منتقل می شوید که مطابق تصویر زیر می باشد:

  • مرحله سوم حذف اکانت اینستاگرام:

در این صفحه شما ۲ گزینه پیش رو خواهید داشت که اولی از شما دلیل غیرفعال کردن پیج اینستاگرامتان را می پرسد و در جواب شما گزینه آخر یعنی something else را بهتر است بزنید و گزینه دوم نیز از شما پسورد حساب کاربری اینستاگرامتان را مجدداً می خواهد جهت تأیید این فرایند. پس از پر کردن این ۲ گزینه فقط کافی است مطابق تصویر بالا گزینه Temporarly disable my account در پایین صفحه را بزنید و پس از آن صفحه ای روی همین صفحه باز خواهد شد که از شما جهت اطمینان در انجام این کار سؤال خواهد کرد لذا شما باید گزینه Yes را بزنید.

سپس حساب کاربری شما با موفقیت غیرفعال خواهد شد…

در صورت تمایل برای بازگرداندن پیجتان فقط کافی است مجدداً برای ورود به اینستاگرام تلاش کنید تا پیج شما باز و فعال شود.

نظرات و مشکلات خود را در با ما در زیر این پست درمیان بگذارید. همچنین قادر به دنبال کردن پیج آی تی افزار در اینستاگرام به آیدی: @it_afzar نیز می باشید.

منبع: آی تی افزار