چگونه حالت گیم را در ویندوز ۱۰ و آپدیت Creators غیرفعال کنیم  ؟  مایکروسافت در آپدیت جدید خود با عنوان Creators  از گیم مد ( Game Mode ) رونمایی کرده است که به گیمر ها اجازه میدهد تجربه بهتری از بازی های کامپیوتری و اکشن داشته باشند ( از نظر های مختلف )  . این کارآیی در بین بازیکنان قابل بحث است. بعضی ها می گویند اختلاف قابل توجهی در بعضی از بازی ها وجود دارد، در حالی که دیگران شکایت دارند که این حالت به طور خلاصه همه چیز را خراب می کند. خوشبختانه در آپدیت Creators شما میتوانید به صورت دستی این حالت را فعال و غیرفعال کنید  .

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

چگونه حالت گیم را در ویندوز 10 و آپدیت Creators غیرفعال کنیم
چگونه حالت گیم را در ویندوز ۱۰ و آپدیت Creators غیرفعال کنیم

چگونه حالت گیم را در ویندوز ۱۰ و آپدیت Creators غیرفعال کنیم ؟

برای اینکار ، مایکروسافت گزینه کوچکی را در منو های خود جای داده است که ممکن است حتی به چشم هم نیاید . ابتدا به کنترل پنل مراجعه کنید و گزینه Settings app را باز کنید و به مسیر  Gaming>Game Mode بروید . اگر کامپیوتر شما از گیمر مد پشتیبانی میکند پس این قابلیت به صورت خودکار روشن میباشد . برای غیرفعالسازی این امکان در آپدیت Creators ، باید از طریق ویندوز رجیستری اقدام کنید .

ابتدا مطمئن شوید که دسترسی مدیریت دارید و سپس ویندوز رجیستری را باز کرده و به مسیر زیر بروید .

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\GameBar
چگونه حالت گیم را در ویندوز 10 و آپدیت Creators غیرفعال کنیم
چگونه حالت گیم را در ویندوز ۱۰ و آپدیت Creators غیرفعال کنیم
مقدار این گزینه باید به صورت پیشفرض رویه ۰ (غیرفعال ) قرار داشته باشد ! ولی اگر رویه ۱ است میتوانید آن تغییر دهید و یا بلعکس.
چگونه حالت گیم را در ویندوز 10 و آپدیت Creators غیرفعال کنیم
چگونه حالت گیم را در ویندوز ۱۰ و آپدیت Creators غیرفعال کنیم

بررسی گیمر مد در آپدیت جدید ویندوز ۱۰

گیمر مد در ابتدا موج بزرگی از تفر را ایجاد کرد . همانطور که با بسیاری از ویژگی های جدید که مایکروسافت به ویندوز ۱۰ اضافه کرد ، این قابلیت نیز به طور کامل توسعه داده نشد و تجربه اولیه مردم با آن کمتر چشمگیر بود. برای بعضی از کاربران، این کار موجب تجربه بسیار بدتری شد. مایکروسافت این ویژگی را کاملا مشخص نکرده است . در عوض آن را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. گزارش های اولیه از کاربران که به به روز رسانی Fall Creators Update ارتقا یافته اند، در نهایت به نتایج مثبتی ختم میشود . به روز رسانی ویندوز ۱۰ اخیرا داده شده است تنها برای انتشار چند روز به طول انجامید ، بنابراین این چیزی نیست که از آن ، توقع نظر تمام کاربران مایکروسافت را داشته باشیم .
صرفنظر از اینکه آیا گیمر مد در بروز رسانی Fall Creators بهتر شده  یا نه، مایکروسافت نباید دکمه خاموش آن را برداشته باشد ، این حالت همیشه روشن است ولی تجربه بکنواختی به همه کاربران نمیدهد .
یکی از بدترین ویژگی های این امکان که گزارش شده است ، کاهش فریم بازی ها توسط این قابلیت میباشد که میتواند به صورت کامل اعصاب یک گیمر را به هم بریزد  .
همچنین این واقعیت این است که گیمر مد بعضی از بازی ها را بهبود می بخشد و بعضی را خراب می کند. برای کسانی که از آن استفاده می کنند انتخابی، برای خاموش کردن این قابلیت از پنل وجود ندازد . و چیزی که بیشتر ناخوشاید است ،  ابنکه حالت بازی را از رجیستری ویندوز باید غیرفعال کنید. و احتمالا کاربرانی که آن را از رجیستری ویندوز خاموش کنند دیگر به روشن کردن آن فکر نخواهند کرد .
 موفق باشید .