جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

جستجوی دقیق با گوگل

ممکن است تا به حال خواسته باشید درون یک سایت جست و جو کنید اما نتوانسته اید قسمت مربوطه را پیدا کنید یا اگر هم پیدا کردید، نتیجه مورد نظرتان را نیافتید.

می خواهم روشی بسیار ساده را آموزش دهم که با استفاده از گوگل درون یک سایت به جستجو بپردازیم و از آنجا که گوگل از خیلی از موتورهای جستجوی داخلی سایت ها بهتر عمل می کند، نتیجه ی مورد نظر خود را زودتر و راحت تر بیابیم.

برای این کار کافی است قبل از عبارت جست و جو ابتدا وارد کنیم site: و سپس دامنه سایت مورد نظر را وارد کنیم. دامنه تنها شامل اسم سایت به اضافه ی پسوند سایت است بدون هیچ چیز دیگری. مثلا برای جست و جو درون سایت آی تی افزار ابتدا وارد می کنیم: site:itafzar.net و سپس عبارت جست و جو را وارد می کنیم.(از تصویر زیر کمک بگیرید)

جستجوی دقیق در یک سایت با گوگل

با این کار گوگل عبارت مورد نظر را تنها در سایتی که وارد کرده ایم جست و جو می کند. اگر به جست و جو ها دقت کنید، همه آن ها از دامنه itafzar.net هستند.

جستوی بهتر یک سایت با گوگل 

از این قابلیت یک استفاده دیگر هم می توان کرد و آن زمانی است که سایتی داشت باشید و بخواهید بدانید گوگل چند صفحه از سایت شما در خود ایندکس کرده است. برای این کار کافیست تنها کلمه site: به اضافه ی دامنه سایت را وارد کنید و عبارت جست و جو را خالی بگذارید. یعنی به عنوان مثال برای سایت آی تی افزار تنها وارد کنید site:itafzar.net. با این کار گوگل صفحه های که از سایت شما ذخیره کرده و تعداد آن ها را نشان می دهد.

جستجوی قوی یک سایت با گوگل

به عنوان مثال هم اکنون ۲۰۳۰ صفحه از آی تی افزار در گوگل ایندکس شده است.

حتی گوگل حدس می زند که این سایت متعلق به شما باشد و در ابتدای جست و جو ها پیشنهاد می کند اگر عضو Webmaster Tools نیستید، در آن عضو شوید!