آخرین خبر ها از ویندوز9

بعد از منتشر شدن شایعاتی  مبنی بر عرضه ی ویندوز ۹ در سال جاری شرکت مایکروسافت طی یک گزارش رسمی اعلام کرد تاریخ دقیق عرضه ی این نسخه از سیستم عامل ویندوز ماه آوریل سال ۲۰۱۵خواهد بود.

به گفته ی Paul Thurrott مایکروسافت در حال حاضر در حال کار بر روی آپدیت جدید این سیستم عامل که برای ویندوز ۸٫۱ عرضه خواهد شد، می باشد که قرار است به زودی منتشر شود . همچنین بنا به گفته های وی قرار است تا آنها در کنفرانس خبری خود که قرار است در ماه آوریل امسال برگزار شود توضیحات بیشتری را در مورد برنامه های آینده خود بدهند.

کنفرانس Build 2014  برنامه های اصلی آنها برای سال های آینده را مشخص می کند و می تواند بسیاری از شایعات را در مورد نسخه های بعدی سیستم عامل ویندوز تایید یا تکذیب کند.

همچنین طبق گفته های وی قرار است تا رابط کاربری Metro در این سیستم عامل کمی تغییر کرده و همچنین برنامه های دیگر و اپلیکیشن های جدید مایکروسافت هم به این نسخه ی جدید اضافه شود . علاوه بر این قرار است تا منوی استارت به طور کامل به این ویندوز بر گردد . آپدیت دوم ویندوز ۸ هم تا اواخر سال جاری به بازار خواهد آمد .

برنامه نویس این نسخه ی جدید هم اکنون در حال کار بر روی قسمت های پایانی آن است و قرار است کار نوشتن برنامه ی آن را تا قبل از زمان برگزاری کنفرانس خبری خود تمام کند . مشخص است که آنها قصد دارند تا از این کنفرانس به عنوان  نقطه ی آغازی برای معرفی محصولات جدید خود استفاده کنند.

از آنجایی که همه ی کاربران به دنبال ایجاد یک محیط جذاب تر در ویندوز هستند ، اگر مایکروسافت همانطور که در برنامه هایش هم قرار است تا محیط ویندوز را جالب تر کند از انجام این کار بر آید ، اعتماد افراد به این سیستم عامل بر می گردد در غیر این صورت این سیستم عامل هم به سرنوشت ویندوز ویستا دچار خواهد شد . حتی می توان گفت سرنوشت ویندوز در دست ویندوز ۹ است .

به هر حال تا روز انتشار آن مدت زیادی باقی مانده است . باید تا رسیدن آن روز منتظر خبرهای بعدی آن باشیم .