cmd

 تماشای فیلم جنگ ستارگان در محیط CMD!

تا حالا شده که فیلم جنگ ستارگان را در محیط سیاه CMD ببینید؟ و یا اصلا شده که در این محیط فیلم تماشا کنید؟

سلام.امروز با یه سرگرمی جالب اومدم پیشتون.شاید در آخر خندتون بگیره و بگید این به چه درد میخوره آخه.ولی گفتنش باز هم خالی از لطف نیست.

تا اونجایی که اکثر کاربران ویندوز می دانند، محیط CMD برای نوشتن دیتورات در محیط ویندوز است.و رنگی جز رنگ سیاه و سفید(البته میشه این رنگ ها رو عوض کردا)برای نمایش نوشته وجود نداره.پس خیلی محدود هست.و اگر هم بشود فیلمی در آن پخش کرد باید سیاه و سفید مثل دستورات باشه و گرافیک خاصی جز حروف و اعداد نداشته باشه.یعنی تصویر هارا با اعداد و حروف  نشان بدیم.

خوشبختانه تیم مایکروسافت این قابلیت رو برای CMD فراهم کرده است و میتونید فیلم زیبای جنگ ستارگان را به همین صورت ببیینید.شاید بیشتر به درد این بخوره که بگید از دوستاتون یه چیز بهتر بلدید وگرنه اصلا چیز خوبی برای نشستن و وقت گذاشتن و نگاه کردن این فیلم نیست.

و حالا آموزش:

دقت کنید که برای تماشای این فیلم نیاز به اینترنت دارید.و سرعت نمایش فیلم به سرعت اینترنت شما بستگی دارد.

قسمت اول آموزش رو دوستانی که از ویندوز ۷ استفاده می کنند باید انجام دهند.کسانی که از ویندوز XP استفاده می کنند نیازی به این قسمت ندارند.

برای این که اجازه بدید که محیط CMD با اینترنت و دیگر سایت ها به جز مایکروسافت ، تبادل اطلاعات داشته باشد باشد چیزی به اسم TELNET رو فعال کنید.به همین منظرو وارد Control Panel سیستم بشید و به قسمت Program and feature برید.

 a2

وقتی وارد این گزینه شدید، در سمت چپ پنجره ، Turn Windows Features ON or OFF که یه علامت سپر کنارش هست را پیدا کنید و کلیک کنید.

A1

سپس در پنجره ی باز شده ، صبر کنید تا چندین گزینه که دارای عکس پوشه هستند نشان داده شوند.حالا بگردید دنبال دوپوشه به اسم های TELNET SERVER و TELNET CLIENT و تیک آن هارا فعال کنید و سپس اکی کنید.کمی طول میکشه تا تنظیمات اعمال شود.

خب این از بخش اول بود.حال هم برای ویندوز ۷ و XP مشترک شد.

وارد محیط CMD بشید.(Win + R و سپس بنویسید CMD و اینتر بزنید).

توی CMD با حروف کوچک بنویسید telnet و اینتر بزنید.

نوشته های CMD عوض میشه.

حالا دکمه ی “خ”فارسی را در حالت انگلیسی وارد  کنید که O تایپ شود.باز هم اینتر بزنید.

توی این قسمت باید دستور زیر را وارد کنید.

towel.blinkenlights.nl

دقیقا باید مثل متن بالا باشه ها!

وقتی متن را تایپ کردید بازهم اینتر بزنید.حالا وسط صفحه CMD یه سری نوشته میاد که بعداز مدتی عوض میشه و کم کم فیلم شروع به نمایش میکنه.با عددهای صفر و یک  و حروف.ببینید و لذت ببرید.(جای ما رو هم خالی کنید).

cmd

فقط بعد از این که کارت شما با این فیلم تمام شد، برید و telnet رو غیر فعال کنید(تیک اون رو بردارید)که  امنیت سیستم پایین نیاد.

امید وارم که خوشتون اومده باشه.اگه مشکلی بود میتونید توی بخش نظرات بگید.