تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی هواوی

برخی شارژرها گوشی موبایل شما را به مدت طولانی تری شارژ می کنند. انواع دیگر آنها به دستگاه شما آسیب می رسانند. اگر احتمالا شارژر تقلبی خریداری نمودید در واقع ممکن است عمر باتری شما را که می توانست سالها برایتان کار کند کوتاه نماید. خوشبختانه نکاتی در مورد تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی هواوی وجود دارد که می توانید موقع خرید مدنظر داشته باشید.

 برتری کابل شارژر اصلی نسبت به نوع تقلبی آن

وظیفه ی اصلی شارژرهای گوشی فراهم آوردن برق لازم برای دستگاه شما است. شارژرها یا کابل های دیتا از برندهای دیگر طبق استانداردهای گوشی هواوی طراحی نشده اند. بنابراین میزان شارژ ممکن است به حداکثری که توسط گوشی های هواوی پشتیبانی می شوند نرسد یا با پروتکل شارژ سریع هواوی مطابقت نداشته باشد. این خود موجب می شود باتری شما آهسته تر شارژ شود. برای مثال حداکثر میزان شارژ پشتیبانی شده در هواوی میت 30 (HUAWEI Mate 30) 40 وات می باشد (با 10 ولت و 4 آمپر). اگر یک شارژر 5 ولت 2 آمپر از برندی دیگر استفاده شود خروجی شارژ نمی تواند به 40 ولت برسد. اگر قصد خرید شارژر را دارید حتما مقادیر ورودی و خروجی را مناسب با گوشی خود مد نظر داشته باشید.  

همین الان می‌توانید انواع کابل شارژر و شارژر اصلی هواوی را از emdadmobile.net خریداری کنید.

کابل شارژر های شرکت های معتبر از کیفیت و امنیت کنترل شده و بالایی برخوردار هستند. اگرچه بعضی شارژرهای بدون برند در بازار می توانند گوشی همراه شما را شارژ نمایند اما ممکن است خطر امنیتی داشته باشند و یا اینکه آسیب جدی به گوشی وارد کنند. اغلب شارژرهای ارزان قیمت و تقلبی ممکن است حاوی مواد مضری باشند که شما و یا محیط اطراف را با خطراتی مواجه می سازند. بنابراین توصیه می شود که شارژر گوشی خود را از شرکت های معتبر و اصلی خریداری نمایید. این نکات شامل کابل شارژرهای هواوی نیز می باشد. پس از آگاهی از تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی هواوی قادر خواهید بود تا خرید مطمئن تری داشته باشید.

شارژرها از گوشی شما در برابر ولتاژهای بسیار شدید و یا بسیار ضعیف محافظت می کنند. نمونه های تقلبی و خراب ممکن است تصور شود که در حال شارژ گوشی می باشند اما بعد از حدود یک ساعت متوجه می شوید که تنها چراغ شارژ را برای شما روشن نگه داشته اند.

نحوه تشخیص تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی هواوی

علائم گواهی استاندارد روی شارژر اصلی حک شده است

هر شرکت سازنده متعهد است شرایط و نکاتی را در بکارگیری مواد و لوازم رعایت کند تا بتواند مدرک یا گواهی لازم برای تولید آن کالا را کسب نماید. گواهی هایی مانند CE نشان دهنده ی تعهد سازنده برای رعایت استانداردهای کاربردی و محیطی دستگاه می باشند. برای مثال RoHS تایید می کند که کالای مورد نظر مواد مضر و خطرناک ندارد. این تعهدها نشان می دهند احتمال کمی وجود دارد که آن کالای خریداری شده به دستگاه، خانه یا محیط اطراف شما آسیب برسانند.

ظاهر شارژرهای اصلی و تقلبی را باهم مقایسه کنید

راه آسان دیگر برای پی بردن به تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی هواوی (یا شارژری که همراه با گوشی خریداری نموده اید) مقایسه آنها در کنار هم است. در حالی که شارژرهای تقلبی ممکن است از نام برند یکسان با اصل و تعدادی گواهی استاندارد استفاده کنند اما نمی توانند تمام تفاوت ها را پوشش دهند. اول وزن دو شارژر را باهم مقایسه کنید. شارژرهای اورجینال به دلیل مواد مرغوبی که در آنها بکار رفته است از وزن بیشتری برخوردار هستند. با کمی ضربه با انگشت صدای آنها را بررسی کنید. دو شاخه شارژر اورجینال صدای به اصطلاح بم تری نسبت به صدای تیز و تو خالی شارژر فیک دارد.

مقایسه ی سوکت کابل شارژر اصلی و تقلبی

روش دیگر برای تشخیص کابل شارژر اصلی و تقلبی (یا به اصطلاح فیک) از روی سوکت یا درگاه یو اس بی (USB) شارژر صورت می گیرد.

در اینجا به پنج مشخصه ی کابل USB اصل (یا اورجینال) اشاره می کنیم:

  • رنگ سوکت USB: به این صورت که اگر از دو سوراخ روی USB به داخل آن نگاهی بیندازیم دو اتصال دهنده ی فلزی می بینم. اگر رنگ آن طلایی بود نشان دهنده ی جنس مس و اورجینال می باشد. و اگر نقره ای رنگ بود از جنس آلومینیوم است و معمولا تقلبی محسوب می گردد. زیرا که مس رسانای قوی تری نسبت به آلومینیوم است.
  • اندازه ی سوکت: سوکت اورجینال کوتاه تر و پهن تر از سوکت تقلبی است. این ویژگی باعث می شود که به درگاه سوکت آسیبی نرسد و در جای خود به خوبی قفل شود.
  • شکل USB و قفل شدن: دهانه ی سوکت کابل شارژر اورجینال به شکل ذوزنقه است در حالی که نوع تقلبی آن مربع شکل است. همینطور سوکت شارژر اورجینال به خوبی در جای خود قفل و جور می شود اما در مورد سوکت کابل شارژر تقلبی اینگونه نیست و شما معمولا مجبور می شوید که  .
  • رنگ نشان USB روی سوکت: رنگ نشان USB روی سوکت اورجینال معمولا کم رنگ تر است و حالت مات دارد اما در سوکت فیک رنگ تیره تر و براق تری دارد.
  • دندانه ی سوکت USB: اگر روی سطح سوکت اورجینال دقت کنید دندانه ی ریزی مشاهده می نمایید که روی سوکت تقلبی وجود ندارد و سطح آن صاف می باشد.

لازم است به خاطر داشته باشیم که گوشی های هوشمند معمولا طولانی ترین عمر باتری در بین دستگاه های دیگر را ندارند. اما اگر گوشی شما زود شارژ خالی می کند و آهسته شارژ می شود، ممکن است شارژر شما ایراد اصلی کار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید