با توجه به نیاز هر سایت، پلتفرم، دستگاه و … ممکن است بارها نیازمند تغییر فرمت یا پسوند ساختاری عکس خود شده باشید. اعمال تغییرات در ساختار یا فرمت عکس بسیار ساده تر از آنچه فکر می کنید است، بدون نیاز به نصب نرم افزار و در چند مرحله کوتاه. البته در این مطلب از رسانه فناوری آی تی افزار ما به بیش از یک روش جهت انجام این کار پرداخته ایم پس در ادامه همراه ما باشید.

جدید: آموزش کاهش حجم عکس

ترفند اول تغییر فرمت عکس ( با استفاده از نرم افزار پیشفرض Paint ):

۱٫ در ابتدا بر روی عکسی که قصد تغییر فرمت آن را دارید کلیک راست نمایید تا منو برای شما باز شود.

۲٫ سپس طبق تصویر زیر گزینه ” Open With… ” را پیدا کرده و بر روی “ Paint ” کلیک نمایید.

۳٫ پس از باز شدن آن عکس در نرم افزار Paint که در تمامی سیستم های ویندوزی موجود می باشد در سمت چپ و بالای صفحه بر روی منوی ” File ” کلیک کرده تا باز شود.

۴٫ مشابه عکس زیر می توانید گزینه ” Save as… ” را بزنید و بعد خواهید دید که قادر به تغییر فرمت عکس خود به Gif,Tiff, JPEG, PNG,BMP  و … می باشید.

ترفند دوم: تغییر فرمت عکس آنلاین و پیشرفته

در این ترفند جدید هیچ نیازی به نصب نرم افزار و … نمی باشد و همچنین امکان تغییر فرمت عکس شما به بسیاری از فرمت های موجود می باشد پس ابزار حرفه ای تری در دست خواهید داشت.

۱٫ در ابتدا سایت زیر را باز نمایید:

https://www.aconvert.com/image

۲٫ سپس با گزینه هایی مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

  1. اولین گزینه: دکمه Browse است، بر روی آن کلیک نمایید و عکس مورد نظر خود را در کامپیوتر انتخاب نمایید.
  2. دومین گزینه: Target Format یا همان فرمت هدفی که تمایل دارید عکس شما به آن تغییر کند می باشد که در این سایت فرمت های بسیار زیادی را کاملاً پشتیبانی می کند شامل:
  3. ,SVG,GIF,WEBP,DDS,TIFF,BMP,EPS,ICO,PNM,APNG,PSD,PTIF,PBM,PDB,PDF,PFM,PALM,VICAR,AAI,AVS,CMYK,CMYKA,JPEG  می باشد
  4. سومین گزینه: برای تغییر سایز تصویر است که اگر می خواهید با همان سایز عادی و اصلی آن ذخیره شود این گزینه را تغییر ندهید و بر روی Keep Orginal Image Size رها کنید. در غیر این صورت می توانید با گزینه های پایینی به تغییر سایز در طول و عرض عکس مورد نظر خود نیز در هنگام تغییر فرمت بپردازید. 

۳٫ پس از انجام تنظیمات بر روی دکمه ” Convert Now! ”  در سمت راست صفحه کلیک نمایید.

۴٫ سپس می توانید در بخش پایینی لینک دانلود و سیو کردن عکس خود را مشاهده نمایید. مطابق عکس زیر در سمت راست آیکونی برای دانلود/ذخیره عکس تبدیل شده وجود  دارد که پس از کلیک بر روی آن وارد صفحه دانلود مستقیم و یا غیر مستقیم خواهید  شد.

نظرات، سؤالات، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه و در بخش نظرات با ما و دیگران کاربران درمیان بگذارید.