ترفند هایی برای تبدیل فایل های متنی به PDF

برخلاف بسیاری از سیستم عامل ها ، ویندوز برنامه ی پیشفرضی برای تبدیل فرمت فایل های متنی به PDF ندارد اما راه های بسیار ساده ای برای انجام این کار وجود دارد که در ادامه ی این مطلب به چهار ترفند برای انجام این کار پرداخته ایم.

 

نصب نرم افزار پرینتر PDF

یکی از راه هایی که می توانید فایل ها را بصورت PDF ذخیره کنید ، استفاده از نرم افزارهای پرینتر PDF است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزاری برای پرینت بصورت PDF نصب کنید. مانند نرم افزار CutePDF Writer . پس از نصب نرم افزار ، هنگامی که قصد پرینت گرفتن از یک فایل را دارید ، در قسمتی که باید نرم افزار پرینتر را انتخاب کنید کافیست تا CutePDF را انتخاب کرده تا به جای این که آن فایل روی برگه پرینت شود بصورت یک فایل PDF در کامپیوتر شما ذخیره شود.

cutepdf-writer-printer

 

استفاده از امکان تبدیل فرمت توسط برخی نرم افزارها

برخی نرم افزارها امکان پرینت فایل ها به صورت PDF در خود دارند و دیگر نیاز به نرم افزارهایی مثل CutePDF ندارند مانند:

Microsoft Office :

برای ذخیره ی فایل های Office بصورت PDF منوی File را باز کنید و گزینه ی Export را انتخاب کرده و پس از آن نیز Create PDF/XPS Document را انتخاب کنید.

  ترفند هایی برای تبدیل فایل های متنی به PDF 

 

LiberOffice :

در اینجا هم پس از باز کردن منوی File گزینه ی Export as PDF را انتخاب کنید.

استفاده از وبسایت های تبدیل فرمت

اگر نیاز دارید که از صفحه ای از وب پرینت بگیرید و نرم افزار پرینتر نیز در اختیار ندارید. استفاده از سایت های تبدیل فرمت بهترین راه خواهد بود.یکی از این سایت ها Web2PDF است که در آن کافیست تا آدرس صفحه ای که می خواهید آن را به صورت PDF ذخیره کنید را در قسمت Convert Web page to PDF وارد کنید سپس سایت برای شما یک فایل PDF از آن صفحه را فراهم خواهد کرد.

سایت تبدیل متن به pdf

ذخیره ی فایل بصورت XPS و سپس تبدیل فرمت به PDF

اگر امکان استفاده از هیچ یک از راه های بالا را نداشتید و به یک نسخه ی PDF از فایل متنی نیاز داشتید ، راهی که وجود دارد این است که یک نسخه ی XPS از فایل خود تهیه نموده و سپس روی یک کامپیوتر دیگر که نرم افزار پرینت به PDF داشته باشد، آن را به فرمت PDF تبدیل کنید. خوشبختانه امکان تبدیل فرمت به XPS در ویندوز وجود دارد و برای آن نیز باید هنگام گرفتن پرینت از فایل در قسمت انتخاب پرینتر، Microsoft XPS Document را انتخاب کنید تا فایل با فرمت XPS ذخیره شود.

ترفند هایی برای تبدیل فایل های متنی به PDF