آی تی افزار : قابلیت Smart Stay در انحصار گوشی های پرچمدار سامسونگ می باشد اما جالب است که بدانید شما می توانید با یک برنامه ی جایگزین با نام SmartStay Ex که همان کارکردهای تکنولوژی Smart Stay را ارائه می‌کند، صفحه نمایش خود را تا هنگامی که به آن نگاه می کنید، فعال نگه دارید.

معرفی تکنولوژی Smart Stay سامسونگ

اما کاربرد این تکنولوژی چیست؟ قطعا شما هم از اینکه یک متن یا SMS رو دارید می خونید و یک دفعه نمایشگر تاریک یا خاموش میشه عصبانی میشید و مجبورید دوباره نمایشگر را روشن کرده و قفل صفحه نمایش اندروید رو بزنید.

تکنولوژی Smart Stay با ردیابی وضعیت چشم و سر شما توسط دوربین جلوی گوشی ، تشخیص میده که اکنون شما روی نمایشگر تمرکز دارید یا در حال انجام کار دیگه ای هستید.
و به محض اینکه نگاه شما از صفحه نمایش منحرف بشه ، پردازنده شروع به شمارش معکوس برای خاموش کردن نمایشگر می کند . مقدار این شمارش معکوس بستگی به تایمی داره که خودتون توی تنظیمات صفحه نمایش و برای خاموش شدن نمایشگر انتخاب کردید.

 

افزودن تکنولوژی Smart Stay سامسونگ با استفاده از نرم افزار SmartStay Ex

همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره کردیم، برنامه SmartStay Ex همان کارکردهای قابلیت Smart Stay را ارائه می‌کند؛ با این تفاوت که تنظیمات آن فراتر از Smart Stay سامسونگ است. همچنین نشانه (آیکون) این برنامه که در نوار وضعیت قرار می‌گیرد، با نمایش رنگ های مختلف وضعیت برنامه اطلاع رسانی میکند.

پس از دریافت و نصب برنامه، Smart Stay EX را اجرا کنید و سپس وضعیت برنامه را بر روی ON قرار دهید .

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/08/smart-stay-ex-www.itafzar.net-011.jpg

تنظیمات برنامه SmartStay Ex

بافعال کردن تیک گزینه ی Start at boot ، برنامه Smart Stay پس از راه اندازی مجدد به صورت خودکار شروع به کار می کند.