ترفندهای کاربردی افزایش طول عمر باتری آیفون

ما در این مطلب به بررسی چند مورد از مهم‌ترین ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون می‌پردازیم. در نتیجه اگر به دنبال ساده‌ترین راه‌های افزایش عمر باتری گوشی می‌گردید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ترفندهای بسیاری برای افزایش طول عمر باتری آیفون وجود دارد؛ اما مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

استفاده از حالت Low Power Mode

یکی از ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون استفاده از حالت کم مصرف یا Low Power Mode در گوشی‌های آیفون است. این قابلیت برخی از ویژگی‌های گوشی را غیر فعال کرده و مانع هدر رفتن باتری می‌شود. این ترفند یکی از آسان‌ترین روش‌های افزایش طول عمر باتری به حساب می‌آید که تنها با فعال کردن یک گزینه می‌توانید از باتری گوشی خود محافظت کنید. برای فعال کردن این قابلیت به بخش تنظیمات رفته و گزینه باتری را انتخاب نمایید. در نهایت با فعال کردن Low Power Mode حالت کم مصرف گوشی اجرا می‌شود. فعال کردن این قابلیت مهم تأثیر بسزایی در افزایش طول عمر باتری آیفون می‌گذارد.

کاهش روشنایی صفحه نمایش گوشی| ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون

یکی دیگر از ترفندهای کاربردی افزایش طول عمر باتری گوشی در دراز مدت، کاهش روشنایی صفحه نمایش است. کاهش نور صفحه تأثیر بسزایی بر افزایش عمر باتری گوشی آیفون می‌گذارد و مانع آسیب دیدن آن نیز می‌شود. برای تغییر روشنایی صفحه نمایش گوشی می‌توانید از طریق Settings > Display & Brightness اقدام کنید. در نسخه‌های جدیدتر آیفون نیز می‌توانید از حالت Dark گوشی برای افزایش طول عمر باتری استفاده نمایید. گوشی‌های مجهز به پنل OLD با فعال کردن حالت Dark تمام LED گوشی را خاموش می‌کند. در نتیجه می‌توانید تأثیر بسیاری بر افزایش طول عمر باتری گوشی آیفون نیز بگذارد.

قراردادن صفحه آیفون رو به پایین

گوشی‌های آیفون دارای یک حسگر داخلی برای تشخیص نور محیط هستند که به وسیله آن نور گوشی تنظیم می‌شود. به همین دلیل بهتر است زمانی که می‌خواهید گوشی را در جیب خود قرار دهید، صفحه نمایش آن رو به پایین قرار بگیرد. در این صورت هنگام دریافت اعلان صفحه نمایش گوشی روشن نشده و در نتیجه باتری کمتری مصرف می‌شود. در حقیقت با انجام این کار حتی اگر اعلان بیشتری هم دریافت کنید، تأثیری بر کاهش عمر باتری نمی‌گذارد. انجام این ترفند ساده اما مهم باعث افزایش عمر باتری آیفون می‌شود.

همچنین برای افزایش طول عمر باتری آیفون خود می‌توانید قابلیت Raise to Wake را غیر فعال کنید. با این کار مانع روشن شدن صفحه نمایش گوشی در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، شده و به کاهش مصرف باتری و افزایش طول عمر آن نیز کمک بسیاری می‌کنید.

استفاده از پاوربانک

در نهایت یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون، استفاده از پاور بانک در مواقع ضروری است. توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از پاور بانک خود عاملی برای کاهش طول عمر باتری است، اما اگر از پاور بانک متناسب با باتری گوشی خود استفاده کنید این مشکل نیز برطرف می‌شود. بهترین مدل پاوربانک برای گوشی‌های آیفون، پاور بانک‌های 5000 میلی آمپر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید