ترفندهای کاربردی کامپیوتر

امروزه به دلیل رشد تکنولوژی و افزایش استفاده از کامپیوتر در میان مردم و جامعه، ترفندهای بسیاری برای استفاده آسان از رایانه‌ها در اینترنت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه این مطلب ما به بررسی برخی از مهم‌ترین ترفندهای کاربردی کامپیوتر می‌پردازیم و با جذاب‌ترین آن‌ها نیز آشنا می‌شویم. این ترفندها به شما در انجام امور کامپیوتری کمک بسیاری می‌کنند.

ترفند (PSR)

یکی از مهم‌ترین ترفندهای کامپیوتر برای کاربران حرفه‌ای، ترفند Problem Step Recorder است. PSR یک ترفند بسیار ساده برای عیب یابی کامپیوتر بوده و به شما در بررسی  و رفع مشکل به وجود آمده در رایانه کمک بسیاری می‌کند. اگر در رایانه خود مشکلی دارید با استفاده از PSR می‌توانید از صفحه اسکرین شات تهیه کرده و برای یک فرد متخصص ارسال کنید. برای استفاده از این قابلیت تنهای لازم است عبارت PSR را سرچ کرده و دکمه Enter را بزنید.

ترفند افزایش سرعت راه اندازی کامپیوتر

یکی از ترفندهای کاربردی کامپیوتر، روشی برای افزایش سرعت راه اندازی رایانه است که باعث صرفه جویی در وقت می‌شود. برای افزایش سرعت راه اندازی کامپیوتر باید برنامه‌های اضافی و برنامه‌هایی که سرعت کامپیوتر را کاهش می‌دهد، غیرفعال کنید. روش‌های بسیاری برای این کار وجود دارد، اما ساده‌ترین راه غیرفعال کردن برنامه‌ها در کامپیوتر به شرح زیر است:

ابتدا روی دکمه start یا search کلیک کرده و عبارت msconfig را تایپ نمایید، حالا به start bar رفته و برنامه مورد نظر خود را از کادر check box انتخاب کنید. در این صورت برنامه غیرفعال شده و باعث کاهش سرعت راه اندازی رایانه شما نمی‌شود.

قابلیت Cloud Backup

با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید فایل‌های موجود در رایانه خود را پشتیبانی کرده و مانع حذف شدن آن‌ها شوید. قابلیت cloud backup نگرانی‌های شما بابت حذف شدن ناگهانی فایل‌ها را کاهش می‌دهد و به صورت خودکار از فایل‌ها backup تهیه می‌کند. در نتیجه یکی از مهم‌ترین ترفندهای کاربردی رایانه استفاده از قابلیت Cloud Backup است.

اسکرین شات گرفتن از صفحه کامپیوتر

یکی از ترفندهای کاربردی کامپیوتر، اسکرین شات گرفتن از صفحه است. برای اسکرین شات گرفتن از صفحه کامپیوتر ابتدا باید روی دکمه start کلیک کرده و عبارت snipping را سرچ کنید. حالا گزینه New را انتخاب کرده و توسط نشانگر مکان که می‌خواهید اسکرین شات بگیرید را مشخص کنید. با استفاده از این ترفند شما می‌توانید هر زمان که نیاز به گرفتن اسکرین شات داشتید از این روش استفاده کنید.

کوچک کردن تمام برنامه‌های در حال اجرا

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در اغلب موارد تعداد زیادی برنامه در حال اجرا روی رایانه خود دارند، این ترفند برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. شما می‌توانید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Windows Key + D و Windows Key + M تمام برنامه‌های در حال اجرای خود را کوچک کنید. البته توجه داشته باشید کلید ترکیبی Windows Key + M فقط تمام برنامه‌ها را کوچک می‌کند، اما اگر کلید Windows Key + D را دو بار بزنید برنامه‌ها دوباره به حالت اولیه خود برمی‌گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید